polotěžká váha

Santos o návratu do klece: Bude to divoké. Bude to válka!

David Chmátal
David Chmátal
6.11. 2020 8:27
Téma:
UFC

V neděli 8. listopadu se na UFC Fight Night 182 po šestnácti měsících vrátí do klece dvojka polotěžké váhy Thiago Santos. Na souboj s Gloverem Teixeirou je připravený a slibuje válku, která skončí před limitem.

"Bude to divoké, Glover je tvrdý chlap, je zkušený a já strašně agresivní. Oba se budeme snažit zápas ukončit do pátého kola. Bude to válka,“ pronesl Santos pro server Heavy.com.


Ranař, přezdívaný kladivo či palice, zápasil naposledy v červenci 2019, kdy těsným bodovým rozhodnutím podlehl tehdejšímu šampionovi Jonu Jonesovi. V prvním kole si poranil koleno a zranění ho na dlouhou dobu vyřadilo ze hry.


Čekání se navíc o dva měsíce prodloužilo, když byl zápas dvakrát přeložen. Z původního termínu (12. září) sešlo, když byl Teixeira pozitivně testován na covid-19. Vzápětí onemocněl i Thiago Santos a z října se duel přeložil na 8. listopadu.Nicméně i tak se Santos udržel na první pozici v žebříčku polotěžké váhy, těsně pod úřadujícím šampionem Janem Blachowiczem. Vítězstvím nad Teixeriou si měl zasloužit právo, znovu usilovat o titul, ale prezident UFC dal přednost střetnutí s neporaženým Israelem Adesanyou, který sedí na trůnu střední váhy. Nic zatím není stvrzeno smlouvou.
 

"Nikdo neví. Stát se může cokoli, vše se může během chvíle změnit. Takže můj cíl je se teď soustředit na zápas s Teixeirou," komentoval 36letý Brazilec dění v kategorii do 93 kg. 


Teixeira je prvním, koho na cestě za titulem musí porazit a pokud poté přijde šance, bude připravený: „Jasně, po tomto zápase, když porazím Teixeiru, jasně. Rád bych zápas s Blachowiczem,“ vyjádřil se Santos. Uřadujícího šampiona sám v minulosti knokautoval.


Vyhlídka na titul motivuje i Teixeiru, který na konci října oslavil 41. narozeniny. "Je mi 41 let, tohle může být poslední příležitost titul získat. Jasně, že ten pás je důvod, proč tu jsem. Kdo nechce být nazývan šampione?" odpovídal pro server MMAFighting.com.
 


Hlavní karta UFC Fight Night: Santos vs. Teixeira

Thiago Santos vs. Glover Teixeira – polotěžká váha

Andrej Arlovski vs. Tanner Boser – těžká váha

Raoni Barcelos vs. Khalid Taha – bantamová váha

Ian Heinisch vs. Brendan Allen – střední váha

Claudia Gadelhová vs. Yan Xiaonanová – slámová váhaUFC Fight Night 182 a duel Santos vs. Teixeira sledujte v neděli 8. listopadu živě od 4:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: ERA Nymburk - Casademont Zaragoza

   13:15 14:55
   14:55

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:55

   Fotbal: Racing Strasbourg - Paris Saint - Germain

   19:00

   World Match Racing Tour - Bermuda Gold Cup

   19:30

   NHL News

   19:45

   Studio NHL

 • Nova Sport 2

  • Granada CF - Manchester United FC

   12:40 14:25
   14:25

   Ligue 1 Preview (32)

   14:50

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   16:50

   Championship League Pool Highlights 2021

   17:55

   Ragby: Wales - Irsko

   19:55

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

Celý program