komentář

Santos 16 měsíců nezápasil. Pauza nemusí hrát roli, říká Karaivanov

David Chmátal
David Chmátal
3.11. 2020 20:46
Téma:
UFC

V neděli 8. listopadu proběhne UFC Fight Night 182 a s ním již dvakrát odložená bitva Thiago Santos vs. Glover Teixera. Zápas jedničky a trojky polotěžké váhy bude bedlivě sledovat i tým Jiřího Procházky, neboť se v kleci potkají dva potenciální soupeři českého samuraje. Podívejte se jak nadcházející duel vidí Martin Karaivanov.

Santos (21-7) se naposledy v kleci představil před šestnácti měsíci, kdy v titulové bitvě podlehl Jonu Jonesovi. Z vyrovnaného zápasu, ve kterém jednoho z rozhodčích výkonem přesvědčil, si odnesl nalomenou holenní kost a četné přetrhání vazů v koleni, což si vyžádalo značný čas na zotavení.

 

Dlouhá pauza však nemusí hrát roli a The Sledgehammer do zápasu nastoupí jako favorit. Ostatně tak to vidí i trenér Jiřího Procházky.


„Ano nezápasil, ale myslím, že dlouhodobé nezápasení na této špičkové úrovni nehraje takovou roli, jak by se zdálo. Nemyslím si, že to bude rozhodující faktor. On nezápasil rok a něco, ale dneska ty týmy, všechno kolem a příprava jsou takové, že je úplně jedno, jestli nezápasíte rok nebo půl roku. Naopak to může být, že přijde nový Santos,“ komentoval Santosův návrat Martin Karaivanov pro televizi Nova.Jeho svěřenec Jiří Procházka již má domluvený zápas s Dominickem Reyesem, ale i tak bude Karaivanov zápas bedlivě sledovat. Oba fighteři jsou v TOP 5 polotěžké váhy a je šance, že jednou jim bude čelit sám český samuraj. Přeci nabídku na Santose už na stole jednou měl.

„Podle toho, jak zápas dopadne se dá posuzovat vývoj polotěžké váhy. Určitě to pro nás významné bude. Byť to pro nás teď nejsou soupeři, tak rozhodně jsou to informace, které se ukládají do šuplíků. Ty se budou teď v přípravě nebo do budoucna určitě hodit,“ pokračoval trenér brněnského Jetsaam Gymu.
 

A koho Karaivanov považuje za vítěze? Tipuju Santose.“

Santos je papírově lepší, ale 41letého Teixeiru (31-7) není radno podceňovat. Roky se měří s těmi nejlepšími a v současnosti má čtyři výhry v řadě, z toho tři ukončení před limitem. Po květnové dominanci nad Anthonym Smithem se po šesti letech znovu přiblížil titulové šanci.

Zápas dvou titulových vyzyvatelů měl proběhnout již v září. Teixeira byl bohužel pozitivně testován na covid-19 a duel musel být přeložen na říjen. Krátce na to měl stejný výsledek testu i Santos a odložená bitva dostala nový termín - 8. listopadu.
 

Vítěz nadcházejícího zápasu měl původně odejít s právem vyzvat úřadujícího šampiona Jana Blachowicze, ale plány se změnily poté, co šéf UFC na tiskové konferenci oznámil, že zálusk na titul polotěžké váhy si dělá neporažený Israel Adesanya, král kategorie do 84 kg.UFC Fight Night: Santos vs. Teixeira sledujte v neděli 8. listopadu živě od 4:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • NBA - akce měsíce

   22:55 23:05
   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

   09:00

   Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

Celý program