UFC 229

Šance pro McGregora: Khabib má problém, vezmou mu titul a výhru?

Běsnění Khabiba Nurmagomedova po zápase s Conorem McGregorem může mít pro ruského bojovníka hodně nepříjemné následky. Po zápase mu odmítli udělit pás a vyhlášení proběhlo bez obou borců. Mluví se i o odebrání pásu šampiona.

Nechutná dohra po turnaji UFC 229 může mít pořádné následky. Dokonce už se mluví o tom, že Khabib Nurmagomedov by mohl přijít o pás šampiona lehké váhy, který vítězstvím nad McGregorem obhájil. Šéf UFC Dana White už se nechal slyšet, že bude respektovat rozhodnutí Sportovní komise státu Nevada, která se případem zabývá. "Vyžádali si záběry a zkoumají je. Tři lidé z týmu Khabiba byli zadrženi policií,“ dodal prezident organizace.

 

Záběry z běsnění ruského bojovníka po konci zápasu najdete zde.

První vyjádření Conora po porážce najdete zde.

 

Podívejte se na video, jak Khabib marně prosí šéfa UFC, aby mu dal pás pro šampionána: 

 

Pro Nurmagomedova tak může být největší vítězství v jeho kariéře také tím nejhorším. Pokud Sportovní komise rozhodne, že mu odebere pás, nebude to pro Rusa nic příjemného. "Věc se má tak, že jsme regulování sportovní komisí. A jsem si jistý, že Sportovní komise v Nevadě teď po Khabibovi půjde hodně tvrdě,“ má jasno šéf UFC Dana White. "Dnes tu byl také guvernér státu Nevada. Když to začalo, utekl z arény. To není dobré,“ má jasno Dana White.

 

Video, jak napadli otřeseného Conora McGregora v oktagonu po konci zápasu, se podívejte zde.

 

Pokud Khabib dostane za své chování dlouhý distanc, bude mu pás šampiona pravděpodobně odebrán. A Khabib může mít ještě další problém. "Je tu větší problém, než jen mistrovský pás. Kdo ví, jestli Khabibovi a jeho lidem nevezmou víza a oni už nebudou moc do Nevady?“ ptá se White a naznačuje další možný trest pro šampiona. Las Vegas v Nevadě je totiž sídlem UFC a je všeobecně považováno za hlavní město bojových umění. Kdyby tam Khabib nesměl už nikdy vkročit, byl by to pro jeho kariéru bojovníka velký problém.

 

 

Nabízí se i otázka, jestli kvůli chování Khabiba Sportovní komise státu Nevada nezmění dokonce i výsledek zápasu. Conor se sice vzdal a o vítězství Rusa nemůže být pochyb, ale pokud by komise vyhodnotila situaci tak, že zápas končí až vyhlášením vítěze, mohl by být změněn výsledek na takzvaný "no contest“, tedy zápas bez vítěze a poraženého. Takto končí například zápasy, kdy jeden z bojovníků má pozitivní dopingový nález. Tímto způsobem přišel o druhé vítězství nad Danielem Cormierem legendární Jon Jones, který v oktagonu zvítězil, ale o výhru následně přišel kvůli dopingu. 

Související témata:
hru TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: Rhein-Neckar Löwen - MT Melsungen

   13:05 14:30
   14:30

   Monster Energy Supercross Geneva

   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

 • Nova Sport 2

  • NBA: New York Knicks - Dallas Mavericks

   13:00 14:50
   14:50

   RunTour - Ostrava

   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

Celý program