Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 8. 2017
tenis poslední grandslam

Šance pro Berdycha? US Open bez obhájce Wawrinky, končí sezónu!

Stan Wawrinka
Zdroj: Profimedia
Stan Wawrinka

Stan Wawrinka nebude obhajovat trofej na posledním grandslamovém turnaji. Stejně jako dalších turnajů v této sezóně se totiž US Open kvůli zraněnému koleni nezúčastní.

"Se smutkem musím oznámit, že jsem po konzultaci se svým týmem a lékařem musel udělat těžké rozhodnutí podstoupit lékařský zákrok kolena. Byla to jediná možnost, jak zajistit, abych ještě mohl mnoho let hrát na nejvyšší úrovni," uvedl dnes na facebooku dvaatřicetiletý Wawrinka, jenž má ve sbírce také tituly z French Open a Australian Open.

 

Rodák z Lausanne postoupil v červnu do finále Roland Garros, kde prohrál s Rafaelem Nadalem. Na trávě pak odehrál pouze dva zápasy - hned na úvod vypadl jak na přípravném turnaji v londýnském Queen's Clubu, tak senzačně ve Wimbledonu. Ve středu Wawrinka oznámil, že vynechá turnaje Masters v Montrealu a Cincinnati, nyní ukončil sezonu úplně.
 

"Je to samozřejmě obrovské zklamání, ale už se koukám dopředu a plánuju rekonvalescenci. Miluju tenhle sport a budu tvrdě makat na tom, abych se dostal zpět na svou maximální úroveň a hrál ještě mnoho let. Těším se na vás v roce 2018!" napsal muž, jenž v uplynulých třech letech vyhrál vždy po jednom grandslamovém titulu.
 

Wawrinkovo oznámení přišlo týden poté, co kvůli zraněnému lokti předčasně ukončil sezonu poražený finalista z loňského US Open Novak Djokovič ze Srbska.


Šance se tak otevírá pro další tenisty, třeba i pro Tomáše Berdycha. Ten má za sebou úspěšné vystoupení na Wimbledonu, kde nestačil až v semifinále na pozdějšího šampióna Rogera Federera.

msl, ČTK TN.cz