oběť velké myšlenky

První oběť olympiády: San Siro půjde k zemi! Vyroste nový stadion

San Siro
Zdroj: Profimedia
San Siro
Téma:

Tradice? Brzy zapomenete. Jeden nejkrásnějších fotbalových stadionů světa, který vyrostl ve 20. století má zřejmě spočítaný čas. Legendární milánské San Siro má jít k zemi. Na jeho místě má pak vyrůst nový stánek. Důvodem je zimní olympiáda.

Sbohem San Siro. Úchvatný architektonický skvost se čtyřmi okázalými pilíři, po kterých se chodilo do tribun nádherného fotbalového stánku má být srovnán se zemí. Na kongresu Mezinárodního olympijského výboru v Lausanne to potvrdil i sám výkonný ředitel Interu Milán Alesandro Antonello.


"Všechno už je v procesu. Uděláme nový stadion San Siro hned vedle starého. To staré půjde pryč a na stejném místě budou postaveny nové budovy,“ vysvětloval Antonello. „Bude to komplikované ale máme vizi, že se zahajovací ceremoniál Zimních olympijských her uskuteční právě na novém stadionu,“ dodal.


A aby v tom nebyl sám, jeho slova potvrdil i šéf konkurenčního AC Paolo Scaroni. "Stadion? Pracujeme na tom společně,“ ujistil.


Zda bude San Siro vypadat stejně monstrózně jako to stávající, zatím není jasné. Architektonická studie ještě nebyla představena. Fandové by si ale přáli, aby na místě současného stadionu vyrostl nachlup stejný.

V Miláně už se o novém stadionu pro AC Milán mluvilo před čtyřmi lety, kdy rosso.neri představili vizi stadionu Portello-Fiera Milano City, který měl být postaven uprostřed obchodního centra.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   19:00 21:10
   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program