nhl play off

San Jose zvládlo přestřelku a vede sérii! St. Louis padlo v prodloužení

San Jose Sharks

Hokejisté San Jose vedou ve finále Západní konference NHL nad St. Louis 2:1 na zápasy. Poslední duel rozhodl obránce Sharks Erik Karsson a zápas skončil 5:4 v prodloužení.

St. Louis prohrávalo po úvodní třetině 0:2, ale v prostředním dějství skóre čtyřmi zásahy otočilo na 4:3. Na obratu se podíleli dvěma góly David Perron, po jedné brance dali Alexander Steen s Vladimirem Tarasenkem. Stav vydržel až do předposlední minuty, v níž se prosadil při hře bez brankáře Logan Couture, se 14 trefami nejlepší střelec play off.

Sestřih ze zápasu San Jose - St. Louis VIDEO:

Vítěznému gólu předcházela hra rukou Tima Meiera, kterou rozhodčí neodpískali. Švýcarský útočník vystřelil v pádu a jeho pokus byl zblokován, ale ještě máchl rukou do vzduchu po plachtícím puku, který dostal do předbrankového prostoru. Kotouče se zmocnil Gustav Nyquist a přistrčil ho Karlssonovi. Kromě švédského obránce dal dvě branky v dresu vítězů také Joe Thornton.

Výsledek finále Západní konference play off NHL - 3. zápas:

St. Louis - San Jose 4:5 v prodl. (0:2, 4:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 37. a 39. Perron, 22. Steen, 25. Tarasenko - 14. a 66. E. Karlsson, 17. a 22. J. Thornton, 59. Couture.

• 15:25 17:10