Aktualizováno 7.6. 2016 08:09
video finále nhl

Metallica nepomohla. Pittsburgh má Stanley Cup na dosah!

Zdroj: TV Nova

Už jen jedno vítězství dělí hokejisty Pittsburghu od zisku Stanley Cupu! Tučňáci vyhráli čtvrté utkání finálové série na ledě San Jose 3:1 a stejným poměrem vedou i na zápasy.

Druhé utkání za sebou vynechal kvůli zranění Tomáš Hertl, za San Jose tak nastoupil pouze jediný Čech obránce Roman Polák.

Porážku Žraloků ale neodvrátil ani urostlý bek, ani členové kapely Metallica. Před úvodním buly zápasu zahráli americkou hymnu instrumentálně na kytarách James Hetfield a Kirk Hammett z populární metalové kapely, jejíž hit Seek and Destroy při nástupu otevírá domácí zápasy Sharks.

Hosté z Pitsburghu vedli na začátku druhé třetiny po gólech Cola a Malkina už 2:0. San Jose pak dokázalo díky Karlssonovi pouze snížit, tečku za čtvrtým duelem udělal v 58. minutě Fehr.

Pittsburgh je tak krůček od zisku čtvrtého Stanyle cupu v klubové historii a mečbol může využít už v příštím utkání na domácím ledě. San Jose prohrává 1:3 na zápasy a tento nepříznivý stav se ve finále NHL podařilo v minulosti otočit pouze jednou.

"Musíme jen dělat to, co jsme dělali doposud,"
prohlásil kapitán Penguins Sidney Crosby. "Samozřejmě víme, co je v sázce. A nesmíme změnit jedinou věc. Prostě to chce, abychom hráli i nadále stejným způsobem, a přijdou výsledky, které chceme," doplnil Crosby.

Pátý zápas finále Stanley Cupu je na programu v noci ze čtvrtka na pátek. Utkání začíná dvě hodiny po půlnoci a vy ho můžete sledovat v přímém přenosu na NOVA Sport 1 a VOYO!