novasport 2 noc v nba

San Antonio zasáhla kocovina. Dokonalý obrat řídil Jeremy Lin

Jeremy Lin
Jeremy Lin

Jen dva dny vydržela San Antoniu euforie po vítězství nad Golden State. Hned v následujícím utkání padli Spurs na hřišti Charlotte Hornets a zářil hlavně Jeremy Lin.

A to přitom Hornets prohrávali na začátku druhé čtvrtiny 7:30. Pak už to nevydržel trenér Steve Clifford, vzal si time-out a začal velký obrat. „Řekl jsem jen, že musíme být tvrdší,“ vysvětloval.

Ale jednoduchá rada stačila. Charlotte senzačně otočilo zápas a favoritovi přichystalo teprve 11. prohru v sezoně. V závěru ta pak na sebe bral Jeremy Lin, který zaznamenal 15 ze svých 29 bodů v poslední čtvrtině.

Parádní výkon předvedl LeBron James, který dovedl Cleveland k jednoznačnému vítězství nad Denverem 124:91 ceněným triple-double, neboli 33 body, 11 doskoky a 11 asistencemi. Cavaliers zaznamenali 50. výhru v sezoně.