Mobilní gaming

Mistrovství republiky v Brawl Stars zná kompletní složení

Pepis z Brawl Stars týmu CZC.eSuba
Zdroj: esuba.eu
Téma:

V oblíbené mobilní hře Brawl Stars se na domácí scéně začaly hrát velké kompetitivní soutěže až letos a celé sezoně vévodí samozřejmě Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách. Kdo se probojoval do celoročního finále?

V posledních letech se mobilní mistrovství konalo spolu s mistrovstvím v počítačových hrách na brněnském výstavišti, přičemž loňský ročník navštívilo přes 50 tisíc herních nadšenců. Jak se bude kompletní finále odehrávat letos je však zatím kvůli situaci okolo koronaviru ve hvězdách. 

 

Nejlepší dva týmy celoroční kvalifikace, kterými jsou CZC.eSuba a Sampi.Mi, postoupily na samotné mistrovství přímo, díky zisku největšího počtu kvalifikačních bodů. Zbylých šest míst ukořistily nejlepší týmy Samsung Podzimní sklizně, která se dohrála pozdních hodinách nedělního večera.

 

 

V rámci velkého turnaje, který zakončil celoroční kvalifikaci, se utkalo celkem 24 týmů. Ty se proti sobě postavily v jedné velké skupině hrané švýcarským stylem, ve kterém proti sobě hrají vždy týmy se stejným nebo podobným skóre. Na postup nakonec stačilo z šesti utkání vyhrát čtyřikrát.

 

Nejdříve si postup zajistila trojice týmů: ENTERPRISE esports, Team BRUTE a Inaequalis, které shodně skončily s bilancí 5:1. Právě tyto celky byly považovány za velké favority na postup. Překvapivým postupujícím je naopak mix hráčů s vtipným pojmenováním Velmi Epické Gaming, který všechny překvapil a dokázal přehrát i sehrané týmy s kvalitním zázemím. Se skóre 4:2 pak postupují na Samsung MČR ještě týmy Online Vision Gaming a GLORE. 

 

 

Žánrově je Brawl Stars kombinací strategie a střílečky a právě díky této líbivé kombinaci se v režimu tři proti třem hrají i velké turnaje. Na Mistrovství ČR se jistě přestaví i influencer Pepis, který provázel každé finále měsíčních turnajových sérií svým komentářem. O tom, že hře Brawl Stars rozumí zřejmě není pochyb, protože je zároveň i trenérem a nehrajícím kapitánem předního domácího týmu CZC.eSuba.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program