Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

doping tenis v problémech

Bývalá světová pětka potrestána za doping. Nařčen i Djokovič!

Sara Erraniová a Novak Djokovič
Zdroj: Profimedia

Trest za doping si bude muset odsedět finalistka French Open z roku 2012 Sara Erraniová. Ta měla v letošním roce pozitivní dopingový nález. Třicetiletá hráčka si dokonce už i vyslechla trest. A ze zákulisí zní hlasy i o tom, že "čistý" není ani Novak Djokovič.

Někdejší světová pětka, která prožívala své nejlepší tenisové roky ve dvouhře v letech 2012 a 2013, kdy nejprve dosáhla na své historické maximum na grandslamových turnajích a posléze i na nejvyšší umístění v žebříčku WTA v kariéře, měla podle listu Corriere della Sera v odevzdaném vzorku hormonální přípravek aridimex, který je zakázaný.
 

Italská tenistka, které momentálně patří 98. příčka na světě, mohla díky rozhodnutí domácí tenisové federace hrát dál a ve středu se k celé věci hodlá vyjádřit na tiskové konferenci. Ještě předtím se však dozvěděla i postih, byla potrestána zákazem startu na dva měsíce.
 

O nižším trestu bylo rozhodnuto z toho důvodu, že zakázanou látkou byl lék na rakovinu letrozol, který tenistčina matka užívala k léčbě nádorového onemocnění prsu. Pilulky měla nechat na kuchyňském stole a do těla Erraniové se měla látka dostat náhodnou kontaminací potravin.

Ještě mnohem větší pozdvižení v tenisovém světě ale způsobila televizní expertka Helene Pelletierová. Odbornice se opřela dokonce do bývalé světové jedničky Novaka Djokoviče. Ten před nedávnem ze zdravotních důvodů ukončil sezónu. Podle Pelletierové za jeho rozhodnutím ale není zdraví, ale doping.
 

Pelletierová se ve vysílání montrealské rozhlasové stanice 98,5 odvolávala na tvrzení jejích přátel, "odborníků, kteří pravidelně sledují turnaje a tenisu rozumí".
 

"Řada z nich říká, že Djokovič má problémy s dopingem," tvrdí expertka a zpochybňuje závažnost problémů s loktem, které srbský tenista uvedl jako příčinu předčasného konce sezóny.
 

Jenže je tu problém, pro svá tvrzení nemá Pelletierová důkazy, jak ostatně sama přiznává. "Dávám veřejnosti zprávy, které mám k dispozici. Třeba to není pravda, ale slyším to ze všech stran," říká.
 

Djokovič hrál naposledy na Wimbledonu, kde ve čtvrtfinále vzdal Tomáši Berdychovi.

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:10 17:05

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 15:15 16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   19:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

Celý Program