doping tenis v problémech

Bývalá světová pětka potrestána za doping. Nařčen i Djokovič!

Sara Erraniová a Novak Djokovič
Zdroj: Profimedia
Téma:

Trest za doping si bude muset odsedět finalistka French Open z roku 2012 Sara Erraniová. Ta měla v letošním roce pozitivní dopingový nález. Třicetiletá hráčka si dokonce už i vyslechla trest. A ze zákulisí zní hlasy i o tom, že "čistý" není ani Novak Djokovič.

Někdejší světová pětka, která prožívala své nejlepší tenisové roky ve dvouhře v letech 2012 a 2013, kdy nejprve dosáhla na své historické maximum na grandslamových turnajích a posléze i na nejvyšší umístění v žebříčku WTA v kariéře, měla podle listu Corriere della Sera v odevzdaném vzorku hormonální přípravek aridimex, který je zakázaný.
 

Italská tenistka, které momentálně patří 98. příčka na světě, mohla díky rozhodnutí domácí tenisové federace hrát dál a ve středu se k celé věci hodlá vyjádřit na tiskové konferenci. Ještě předtím se však dozvěděla i postih, byla potrestána zákazem startu na dva měsíce.
 

O nižším trestu bylo rozhodnuto z toho důvodu, že zakázanou látkou byl lék na rakovinu letrozol, který tenistčina matka užívala k léčbě nádorového onemocnění prsu. Pilulky měla nechat na kuchyňském stole a do těla Erraniové se měla látka dostat náhodnou kontaminací potravin.

Ještě mnohem větší pozdvižení v tenisovém světě ale způsobila televizní expertka Helene Pelletierová. Odbornice se opřela dokonce do bývalé světové jedničky Novaka Djokoviče. Ten před nedávnem ze zdravotních důvodů ukončil sezónu. Podle Pelletierové za jeho rozhodnutím ale není zdraví, ale doping.
 

Pelletierová se ve vysílání montrealské rozhlasové stanice 98,5 odvolávala na tvrzení jejích přátel, "odborníků, kteří pravidelně sledují turnaje a tenisu rozumí".
 

"Řada z nich říká, že Djokovič má problémy s dopingem," tvrdí expertka a zpochybňuje závažnost problémů s loktem, které srbský tenista uvedl jako příčinu předčasného konce sezóny.
 

Jenže je tu problém, pro svá tvrzení nemá Pelletierová důkazy, jak ostatně sama přiznává. "Dávám veřejnosti zprávy, které mám k dispozici. Třeba to není pravda, ale slyším to ze všech stran," říká.
 

Djokovič hrál naposledy na Wimbledonu, kde ve čtvrtfinále vzdal Tomáši Berdychovi.

msl TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Gloucester Rugby - Sale Sharks

   12:45

   Zvedni se z gauče (7)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   09:00 11:30
   11:30

   25 - year anniversary Verbier

   12:00

   Casey Stoner - Konec na vrcholu

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   14:35

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Olympique Marseille

   16:20

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

Celý program