play-off NBA

Šampioni NBA titul neobhájí, Lakers s LeBronem nestačili na Phoenix

Zklamaní Anthony Davis a LeBron James
4.6. 2021 7:46

Fanoušci LeBrona Jamese a Los Angeles Lakers letos nemají důvod k radosti. Kalifornský celek loňský triumf neobhájí, jelikož v prvním kole play-off nestačil na Phoenix. Postoupil také Denver proti Portlandu.

Loni LeBron dotáhl Lakers k vítězství v celé NBA, jenže letos to nebylo ono. Tým z Los Angeles se do play-off dostal až přes předkolo a v něm nestačil v šesti zápasech na Phoenix.

Suns táhnul především Devin Booker. V posledním zápase trefil osm trojek z deseti a celkově zaznamenal 47 bodů, 11 doskoků a 3 asistence. Phoenix měl zápas celou dobu pod kontrolou, když vyhrál první část o 22 bodů a pohodlný náskok si udržel až do konečného výsledku 113:100.

LeBron se rozloučil se sezonou výkonem 29 bodů, 9 doskoků a 7 asistencí.

Z osmi účastníků druhého kola play-off je známo již sedm. V noci si totiž postup vysloužili také Nuggets z Denveru. Především Nikola Jokič proti Portlandu vynikal, za 36 minut dal 36 bodů, osmkrát doskočil a šestkrát asistoval.

Trail Blazers většinu utkání vedli, po vyhrané první čtvrtině se jim dařilo další dvě části nepustit před sebe soupeře a v třetí čtvrtině dvakrát vedli o 14 bodů.

Jenže Jokičovi a jeho spoluhráčům vyšel závěr utkání. Nuggets poslední část vyhráli 28:14 a slaví postup po vyhrané sérii v poměru 4:2.

Poslední postupující vzejde z duelu Los Angeles Clippers vs. Dallas Mavericks. V něm vede Dallas 3:2 na zápasy.