Nikdy se nepoučí

Šampion UFC znovu zadržen! Tentokrát k alkoholu přidal i střelbu

Jon Jones
Zdroj: profimedia.cz
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 26. 3. 2020
Téma:
UFC

Žebříčkově nejlepší MMA zápasník na světě a UFC šampion polotěžké váhy Jon Jones se ocitl znovu za hranou zákona. Ve čtvrtek ráno jej zadržela policie za řízení pod vlivem a podezřelý je ze střelby a nedovoleného držení zbraně.

Jon „Bones“ Jones (26-1-1NC) je v kleci jedním z nejlepších zápasníků historie. Naposledy vybojoval těsné vítězství proti Dominiku Reyesovi (12-1), nicméně mimo oktagon rozhodně není vzorovým příkladem, jakým by šampion měl být. Ačkoli několikrát řekl, že temná minulost je za ním a soustředí se na dovršení svého odkazu, ve čtvrtek 26. března se mu situace znovu vymkla z rukou.
 

Ve svém bydlišti Albuquerque v Novém Mexiku ho zadržela policie, která vyjela kvůli oznámení střelby na veřejnosti. Strážnici zadrželi Jonese v už nastartovaném vozidlu. Šampion tvrdil, že o střelbě nic neví. Nicméně u Jonese v autě byla nalezená zbraň, která byla odeslána na rozbor.

Spolu se zbraní našli policisté v jeho vozidle láhev tvrdého alkoholu Recuerdo, což je značka mezcalu patřící „Největšímu grázlovi v UFC" Jorge Masvidalovi. Jones přiznal, že již řídil a navíc plánoval znovu odjet. To i přesto, že promile v jeho krvi přesahovaly dvojnásobek povoleného limitu. Po zadržení Jones putoval do vazby, ze které byl později propuštěn.

Jones je obviněný z držení zbraně, provozování vozidla bez pojistky a řízení pod vlivem. Případ bude dál vyšetřován a k výčtu prohřešků se může přidat i ono užití zbraně na veřejnosti.

Není to poprvé, co se šampion UFC ocitl mimo zákon. V roce 2015 si vysloužil osmnáctiměsíční podmínku, 72 hodin veřejně prospěšných prací a odebrání titulu za způsobení autonehody a následný útěk z místa činu. V roce 2019 byl obviněn ze sexuálního obtěžování servírky.

Kromě několikanásobného překročení zákonu má Jon Jones ve svém rejstříku i opakované pozitivní nálezy dopingu a drog. Ačkoli v kleci téměř nemá konkurenta, v životě se nedokáže poučit ze svých chyb a dělá jednu za druhou. Největším otazníkem teď je, zda UFC chce mít takového šampiona. Jako by toho Dana White už neměl s probíhající pandemií málo!

 

Související témata:
TN.cz / hmr

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:00

   Hokej: NHL All - Star Game 2020

   23:00

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   23:15

   NHL - TOP momenty sezony

   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   NHL: Týden s Jakubem Voráčkem

   01:15

   NHL: Dominik Kubalík - hvězdný nováček

 • Nova Sport 2

  • 22:05 01:45

   World Darts Championship 2020

   01:45

   NHL - TOP momenty sezony

   09:00

   Laax Open

   09:30

   World Cup of Pool 2019

   13:00

   Fotbal: FC Metz - Paris Saint - Germain

   14:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Girondins Bordeaux

Celý Program