Nikdy se nepoučí

Šampion UFC znovu zadržen! Tentokrát k alkoholu přidal i střelbu

Jon Jones
Zdroj: profimedia.cz
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 26. 3. 2020
Téma:
UFC

Žebříčkově nejlepší MMA zápasník na světě a UFC šampion polotěžké váhy Jon Jones se ocitl znovu za hranou zákona. Ve čtvrtek ráno jej zadržela policie za řízení pod vlivem a podezřelý je ze střelby a nedovoleného držení zbraně.

Jon „Bones“ Jones (26-1-1NC) je v kleci jedním z nejlepších zápasníků historie. Naposledy vybojoval těsné vítězství proti Dominiku Reyesovi (12-1), nicméně mimo oktagon rozhodně není vzorovým příkladem, jakým by šampion měl být. Ačkoli několikrát řekl, že temná minulost je za ním a soustředí se na dovršení svého odkazu, ve čtvrtek 26. března se mu situace znovu vymkla z rukou.
 

Ve svém bydlišti Albuquerque v Novém Mexiku ho zadržela policie, která vyjela kvůli oznámení střelby na veřejnosti. Strážnici zadrželi Jonese v už nastartovaném vozidlu. Šampion tvrdil, že o střelbě nic neví. Nicméně u Jonese v autě byla nalezená zbraň, která byla odeslána na rozbor.

Spolu se zbraní našli policisté v jeho vozidle láhev tvrdého alkoholu Recuerdo, což je značka mezcalu patřící „Největšímu grázlovi v UFC" Jorge Masvidalovi. Jones přiznal, že již řídil a navíc plánoval znovu odjet. To i přesto, že promile v jeho krvi přesahovaly dvojnásobek povoleného limitu. Po zadržení Jones putoval do vazby, ze které byl později propuštěn.

Jones je obviněný z držení zbraně, provozování vozidla bez pojistky a řízení pod vlivem. Případ bude dál vyšetřován a k výčtu prohřešků se může přidat i ono užití zbraně na veřejnosti.

Není to poprvé, co se šampion UFC ocitl mimo zákon. V roce 2015 si vysloužil osmnáctiměsíční podmínku, 72 hodin veřejně prospěšných prací a odebrání titulu za způsobení autonehody a následný útěk z místa činu. V roce 2019 byl obviněn ze sexuálního obtěžování servírky.

Kromě několikanásobného překročení zákonu má Jon Jones ve svém rejstříku i opakované pozitivní nálezy dopingu a drog. Ačkoli v kleci téměř nemá konkurenta, v životě se nedokáže poučit ze svých chyb a dělá jednu za druhou. Největším otazníkem teď je, zda UFC chce mít takového šampiona. Jako by toho Dana White už neměl s probíhající pandemií málo!

 

Související témata:
TN.cz / hmr

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program