setkání šampionů

Ranař Martínek odletěl do USA, přivítal ho sám hvězdný Tyson Fury!

Michal Martínek a Tyson Fury
Zdroj: Instagram
Michal Martínek a Tyson Fury
Téma:
MMA

Šampion organizace OKTAGON Michal „Černovous“ Martínek odletěl 14. ledna do USA. Jestli se do Ameriky vydal kvůli MMA zápasu či nové příležitosti v UFC nebylo jasné. Teď nejlepší těžká váha prozradila důvod své cesty. Čekají ho velké věci.

Martínek (8-1-0) šokoval svět, když přidal fotografii s neporaženým boxerem Tysonem Furym (29-0-1). Brit se v Las Vegas připravuje na únorovu odvetu s Bronzovým bombarďákem Deontayem Wilderem o titul WBC. Je tedy možné, že si českého MMA zápasníka najal jako sparing partnera. „Bronze Bomber nemá šanci, syn Anglie má totiž takovou ránu, jako když potkáte lokomotivu,“ napsal ke společnému snímku Černovous.


Bývalý boxerský šampion těžké váhy české návštěvě věnoval podepsané rukavice. Ale jestli s ním opravdu trénuje na nadcházející výzvu není jisté. Martínek pro fanoušky přidal video, ve kterém vysvětluje záměr jeho cesty. „Momentálně tu nebudu mít žádný zápas, každopádně je to důležitý milník pro mou kariéru. Mám tu důležité jednání a shledání s důležitými lidmi. Všechno uvidíte postupně,“ poslal vzkaz od Grand Canyonu.

Jeho návštěva tedy neměla jen jeden důvod. Možná Martínek opravdu jedná s nejprestižnější MMA organizací světa o druhé šanci. Ta první mu bohužel nevyšla. V červenci 2019 prohrál s R. N. Ferreirou v reality show Dana White´s Contender Series a tím přišel o smlouvu s UFC. Ale pak opět navázal na předchozí sérii vítězství.

Z pozice outsidera porazil na galavečeru Oktagon 15 bývalého UFC zápasníka Viktora Peštu. V prvním kole mu zlomil čelist a soupeř se vzdal. Možná právě kvůli tvrdé ráně, si ho Fury vybral pro trénink. Přeci jeho sok Wilder je považovan za největšího ranaře současného boxu a možná i v celé historii tohoto sportu. Dokonce Furyho poslal na zem.

Jeden z nejlepších boxerů planety se v Las Vegas připravuje pod vedením nového trenéra Javana Hilla na odvetný zápas s Deontayem Wilderem. O pás WBC se utkají 22. února a po remíze z prvního duelu, nechce ani jeden z nich nechat rozhodnutí na rozhodčích.


 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

DC tn.cz / ČTK / nor

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program