setkání šampionů

Ranař Martínek odletěl do USA, přivítal ho sám hvězdný Tyson Fury!

Michal Martínek a Tyson Fury
Zdroj: Instagram
Michal Martínek a Tyson Fury
Téma:
MMA

Šampion organizace OKTAGON Michal „Černovous“ Martínek odletěl 14. ledna do USA. Jestli se do Ameriky vydal kvůli MMA zápasu či nové příležitosti v UFC nebylo jasné. Teď nejlepší těžká váha prozradila důvod své cesty. Čekají ho velké věci.

Martínek (8-1-0) šokoval svět, když přidal fotografii s neporaženým boxerem Tysonem Furym (29-0-1). Brit se v Las Vegas připravuje na únorovu odvetu s Bronzovým bombarďákem Deontayem Wilderem o titul WBC. Je tedy možné, že si českého MMA zápasníka najal jako sparing partnera. „Bronze Bomber nemá šanci, syn Anglie má totiž takovou ránu, jako když potkáte lokomotivu,“ napsal ke společnému snímku Černovous.


Bývalý boxerský šampion těžké váhy české návštěvě věnoval podepsané rukavice. Ale jestli s ním opravdu trénuje na nadcházející výzvu není jisté. Martínek pro fanoušky přidal video, ve kterém vysvětluje záměr jeho cesty. „Momentálně tu nebudu mít žádný zápas, každopádně je to důležitý milník pro mou kariéru. Mám tu důležité jednání a shledání s důležitými lidmi. Všechno uvidíte postupně,“ poslal vzkaz od Grand Canyonu.

Jeho návštěva tedy neměla jen jeden důvod. Možná Martínek opravdu jedná s nejprestižnější MMA organizací světa o druhé šanci. Ta první mu bohužel nevyšla. V červenci 2019 prohrál s R. N. Ferreirou v reality show Dana White´s Contender Series a tím přišel o smlouvu s UFC. Ale pak opět navázal na předchozí sérii vítězství.

Z pozice outsidera porazil na galavečeru Oktagon 15 bývalého UFC zápasníka Viktora Peštu. V prvním kole mu zlomil čelist a soupeř se vzdal. Možná právě kvůli tvrdé ráně, si ho Fury vybral pro trénink. Přeci jeho sok Wilder je považovan za největšího ranaře současného boxu a možná i v celé historii tohoto sportu. Dokonce Furyho poslal na zem.

Jeden z nejlepších boxerů planety se v Las Vegas připravuje pod vedením nového trenéra Javana Hilla na odvetný zápas s Deontayem Wilderem. O pás WBC se utkají 22. února a po remíze z prvního duelu, nechce ani jeden z nich nechat rozhodnutí na rozhodčích.


 

DC tn.cz / ČTK / nor

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Mosconi Cup 2020

   19:35 00:00
   00:00

   Večerní sportovní noviny

   00:05

   Bayer Leverkusen - Hapoel Beer - Sheva

   01:50

   Ragby: Wales - Anglie

   03:35

   Element (427)

   03:50

   Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas

 • Nova Sport 2

  • Players Championship Finals 2020

   17:30 20:00
   20:00

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   23:00

   Sestřih Evropské ligy UEFA (4)

   23:30

   Magazín Evropské ligy (5)

   23:55

   Ragby: London Irish - Leicester Tigers

   01:35

   UFC Main Event (7)

Celý program