Roland Garros

Šampion Nadal! Nezastavil ho ani déšť a chlad. Gratuloval mu i Federer

Tenista Rafael Nadal slaví titul na Roland Garros
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
12.10. 2020 9:36
Téma:

Španělský tenista Rafael Nadal to opět dokázal. Na pařížském Roland Garros získal už svůj 13. titul a je opět antukovým králem. Po zápase však přiznal, že letos své šance neviděl příliš růžově. I kvůli netradičnímu termínu, ve kterém se francouzský grandslam odehrával.

Organizátoři totiž kvůli koronaviru přesunuli Roland Garros z prosluněného června na už hodně chladný říjen a tyto podmínky neměly přát španělskému šampionovi.Rafael Nadal se však na svůj oblíbený turnaj skvěle připravil. Před samotným začátkem však dával více šancí na úspěch svému rivalovi Novaku Djokovičovi.

 

"Kdybyste mi před měsícem a půl řekli, že zase budu mít tuhle trofej, řekl bych, že letos to zřejmě bude příliš obtížné," prohlásil 34letý Nadal, který získal na Roland Garros už svůj třináctý titul.

 Antukový grandslam hraný v podzimním počasí měl svá specifika, která neměla hrát Španělovi do karet. Důvodem byly zejména halové podmínky vzhledem k nové zatahovací střeše na kurtu Philippa Chatriera, kterou organizátoři hojně používali.Nadalovi měli dělat problémy i těžké a vlhké míče, které nemohl hrát se svou lehkostí a notnou dávkou falše. I přes všechny překážky však cestu za dalším titulem úspěšně dokončil a po finálovém hladkém vítězství nad Novakem Djokovičem slaví už svůj 20. grandslamový titul.

 "Osobní uspokojení je obrovské. Podmínky nebyly takové, jaké bych si pro takový turnaj vybral. Ale dokázal jsem se dobře přizpůsobit. Zůstal jsem pozitivní za jakýchkoliv okolností, kterým jsem po celý turnaj čelil. Přijal jsem všechny výzvy, kdy jsem moc necítil míč kvůli zimě a všemu ostatnímu. Myslím, že tohle Roland Garros má pro mě o něco větší osobní význam," řekl nadšený španělský tenista.Nadal zároveň ziskem 20 titulu na grandslamu dorovnal počin svého věčného konkurenta Rogera Federera. Švýcarský tenista mu však ihned po úspěchu na Roland Garros na dálku pogratuloval.

 
"Už mnoho let je Rafa můj největší soupeř a myslím, že díky tomu jsme se oba stali lepšími hráči. Proto je pro mě opravdová čest pogratulovat mu k jeho dvacátému grandslamovému titulu. Doufám, že číslo 20 je pouze další krok v pokračující cestě nás obou. Dobrá práce, Rafo. Zasloužil sis to,"
vzkázal mu Roger Federer, který se pařížského turnaje kvůli operaci kolene nezúčastnil.

 

 

 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   19:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

Celý program