Skvělá zpráva

Šampion Martínek má novou smlouvu! Prozradil, kde bude bojovat

Michal Martínek
Zdroj: TN.cz
David Chmátal
David Chmátal
13.3. 2020 10:01
Téma:
MMA

Šampion organizace OKTAGON a nejlepší těžká váha v Česku a na Slovensku Michal „Černovous“ Martínek konečně prozradil, kudy bude pokračovat jeho kariéra. Zvěsti o působení v USA se potvrdily a obr podepsal smlouvu s Professional Fighters League. Už letos může bojovat o titul!

O Americe snil už dávno. První šance na kontrakt s UFC nevyšla, ale po fenomenálním ukončení Viktora Pešty na Oktagonu 15 se o Michala Martínka (8-1) snažilo hned několik světových organizací. „Nemůžu prozradit, co mě přesně mě čeká. Ale můžu teď říct, že pro tento rok jsem zápasník asociace v USA,“ řekl v únoru 2020 Martínek v rozhovoru pro televizi Nova. O měsíc později se Černovous pochlubil pravým důvodem výletu za velkou louži.
 

„Hlavní důvod odletu do Vegas je podepsání smlouvy. Tento rok jsem zápasník PFL. Jsem rád, že Amerika se mnou neskončila a ani já jsem s ní neskončil,“ zveřejnil novinku brzy třicetiletý válečník na svém Instagramu. Ve videu mu blahopřeje i boxerská legenda Mike Tyson!

PFL má ve světě MMA své místo. Právě prestiž rozhodla, proč Martínek upřednostnil PFL před jinými organizacemi jako RCC či KSW. Černovous může už během prvního roku změřit síly se špičkou a nemusí se probojovávat žebříčkem jako v UFC. Navíc jelikož má organizace jiný systém, může už letos dosáhnout na titul.

A právě odlišný systém je to, co 65. těžkou váhu světa lákalo do americké organizace. Celá soutěž funguje spíš jako liga, kdy fighteři v sezóně sbírají jednotlivé body (3 za výhru, 1 za remízu a bonusové body podle kola, kdy ukončí soupeře před limitem. 3 body za první kolo, 2 za druhé a 1 bod za třetí kolo). Po základní části se uskuteční vyřazovací boje. Vítěz si odnese titul šampiona a bonus 22 milionů korun.Martínek zde nastoupí jako první zápasník z Česka či Slovenska. V roce 2020 bude zápasit minimálně dvakrát a pokud se mu podaří postoupit do pyramidy, tak ho čekají další dva duely. Televizi Nova prozradil, že by se poprvé do klece měl postavit v květnu či červnu tohoto roku. Pro domácí scénu je to další skvělý úspěch a zápasníci z českých gymů stále víc a víc atakují zahraniční dění!

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Engadin Wind - Documentary

   19:05 19:35
   19:35

   Mosconi Cup 2020

   00:00

   Večerní sportovní noviny

   00:05

   Bayer Leverkusen - Hapoel Beer - Sheva

   01:50

   Ragby: Wales - Anglie

   03:35

   Element (427)

 • Nova Sport 2

  • Players Championship Finals 2020

   17:30 20:00
   20:00

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   23:00

   Sestřih Evropské ligy UEFA (4)

   23:30

   Magazín Evropské ligy (5)

   23:55

   Ragby: London Irish - Leicester Tigers

   01:35

   UFC Main Event (7)

Celý program