Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

UFC Atlantic City

Šampion Khabib? Lee předvedl na Barbozovi ještě větší dominanci!

Kevin Lee
Zdroj: Profimedia
Kevin Lee

Atlantic City je známé místo pro vyznavače hazardních her. Kasina jsou tady spjata i s bojovými sporty a tak se UFC po delší době rozhodlo navštívit kromě svého domácího působiště v Las Vegas i svého menšího bratra na východě. Pro diváky byla připravena karta složená ze zápasníků z blízkého okolí, vyznávajících především postoj. Hlavním tahákem byl Edson Barboza, coby nejlepší postojář v lehké váze. Životní výhru si ale připsal Kevin Lee.

Hlavní zápas večera patřil dvěma špičkovým vahám, které v posledním zápase obdržely těžké prohry. Edson Barboza podlehl demolici od Khabiba Nurmagomedova a Kevin Lee neustál tlak Tonyho Fergusona v titulovém zápase. Motivace tedy nikomu nechyběla a dvě prohry v řadě nepřicházely v úvahu.

 

 

Kevin Lee je jeden z mála, který se vydává ve stopách Conora McGregora. Stylem oblékání i velkými řečmi rád budí pozornost a je středem zájmu. V souboji s Barbozou však ctil daleko více zkušenosti a schopnosti soupeře a měl v plánu především porovnat síly s jedním z těch nejlepších. Od Barbozy se nic jiného nečekalo, jelikož vyznává klasickou formu zápasu bez větších divadýlek okolo.

 

Hned ze začátku bylo vidět, že se Lee v postoji nebojí a na vždy nebezpečného Barbozu si troufal od prvních vteřin. Rozdal i pár velmi dobrých úderů, ale zásadní moment přišel až po přesunutí boje na zem. Zde Kevin opravdu dominoval a Barboza si společně s diváky musel připadat, jak kdyby se vrátil v čase, konkrétně čtyři měsíce zpátky. Naprosto stejným způsobem ho totiž na konci prosince ždímal Khabib. Lee byl ovšem s údery ještě efektivnější a agresivnější, snažil se zápas i ukončit.

 

 

Tvrdost a odolnost Barbozy dělala Leemu problémy a blízký konec se neblížil. Stále musel mít ale na mysli, že stojí proti jednomu z nejlepších postojářů na světě. Edson mu tento fakt připomněl ve třetím kole, kdy Leeho trefil kopem z otočky a dosud dominantní Američan vypadal, jako by přišel o nohy. Ani jedna ho neposlouchala a jen díky pomoci základních pudů skočil po nohou Edsona a dostal se na zem, kde se mohl aspoň částečně zregenerovat.

 

 

Záchrana pomohla a Lee již podobnou věc nepřipustil a Barbozu dále tlačil kolo za kolem až do posledních minut. Zde již musela zasáhnout lékařská pomoc a zápas předčasně ukončit. Množství úderů, které Barboza absorboval, bylo opravdu na hranici a Lee si tak připsal svou životní výhru. Dostal by i odměnu za výkon večera, bohužel mu však na vážení 1 libra utekla a nesplnil tak limit. Nenavážení mu ovšem nebránilo vyzvat šampiona Khabiba Nurmagomedova. Zde si již váhu bude muset hlídat, protože pak by musel chtě nechtě přejít do welteru a ztratil by svou velikostní převahu.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   20:45

   Element (394)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   KITE LIFE (3)

   21:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:45

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   21:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   22:40

   Czech Open 2019

   22:50

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   00:35

   Ragby: Wales - Anglie

   02:15

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

Celý Program