Publikováno 22. 4. 2018
UFC Atlantic City

Šampion Khabib? Lee předvedl na Barbozovi ještě větší dominanci!

Kevin Lee
Zdroj: Profimedia
Kevin Lee

Atlantic City je známé místo pro vyznavače hazardních her. Kasina jsou tady spjata i s bojovými sporty a tak se UFC po delší době rozhodlo navštívit kromě svého domácího působiště v Las Vegas i svého menšího bratra na východě. Pro diváky byla připravena karta složená ze zápasníků z blízkého okolí, vyznávajících především postoj. Hlavním tahákem byl Edson Barboza, coby nejlepší postojář v lehké váze. Životní výhru si ale připsal Kevin Lee.

Hlavní zápas večera patřil dvěma špičkovým vahám, které v posledním zápase obdržely těžké prohry. Edson Barboza podlehl demolici od Khabiba Nurmagomedova a Kevin Lee neustál tlak Tonyho Fergusona v titulovém zápase. Motivace tedy nikomu nechyběla a dvě prohry v řadě nepřicházely v úvahu.

 

 

Kevin Lee je jeden z mála, který se vydává ve stopách Conora McGregora. Stylem oblékání i velkými řečmi rád budí pozornost a je středem zájmu. V souboji s Barbozou však ctil daleko více zkušenosti a schopnosti soupeře a měl v plánu především porovnat síly s jedním z těch nejlepších. Od Barbozy se nic jiného nečekalo, jelikož vyznává klasickou formu zápasu bez větších divadýlek okolo.

 

Hned ze začátku bylo vidět, že se Lee v postoji nebojí a na vždy nebezpečného Barbozu si troufal od prvních vteřin. Rozdal i pár velmi dobrých úderů, ale zásadní moment přišel až po přesunutí boje na zem. Zde Kevin opravdu dominoval a Barboza si společně s diváky musel připadat, jak kdyby se vrátil v čase, konkrétně čtyři měsíce zpátky. Naprosto stejným způsobem ho totiž na konci prosince ždímal Khabib. Lee byl ovšem s údery ještě efektivnější a agresivnější, snažil se zápas i ukončit.

 

 

Tvrdost a odolnost Barbozy dělala Leemu problémy a blízký konec se neblížil. Stále musel mít ale na mysli, že stojí proti jednomu z nejlepších postojářů na světě. Edson mu tento fakt připomněl ve třetím kole, kdy Leeho trefil kopem z otočky a dosud dominantní Američan vypadal, jako by přišel o nohy. Ani jedna ho neposlouchala a jen díky pomoci základních pudů skočil po nohou Edsona a dostal se na zem, kde se mohl aspoň částečně zregenerovat.

 

 

Záchrana pomohla a Lee již podobnou věc nepřipustil a Barbozu dále tlačil kolo za kolem až do posledních minut. Zde již musela zasáhnout lékařská pomoc a zápas předčasně ukončit. Množství úderů, které Barboza absorboval, bylo opravdu na hranici a Lee si tak připsal svou životní výhru. Dostal by i odměnu za výkon večera, bohužel mu však na vážení 1 libra utekla a nesplnil tak limit. Nenavážení mu ovšem nebránilo vyzvat šampiona Khabiba Nurmagomedova. Zde si již váhu bude muset hlídat, protože pak by musel chtě nechtě přejít do welteru a ztratil by svou velikostní převahu.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

   12:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   10:45

   Ligue 1 Highlights (33)

   11:40

   UFC Unleashed (3)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Fieberbrunn)

   13:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   15:00

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

Celý Program