VC Japonska

Salač závodil se zlomeným malíčkem, Kornfeil spadl krátce po startu

Filip Salač
Filip Salač

Filip Salač nastoupil do Velké ceny Japonska i se zlomeným malíčkem a dojel si pro 22. místo. Jakub Kornfeil po vydařené kvalifikaci upadl krátce po startu a vítězství v kategorii Moto3 slaví Ital Dalla Porta, který se přiblížil k titulu mistra světa.

Kornfeil zajel skvělou kvalifikaci a do závodu startoval ze sedmé příčky. Velká cena Japonska ale pro něj trvala přesně čtyři zatáčky. Pak spadl a s sebou vzal i Argentince Rodgira. Pro Kornfeila to byl druhý pád v sezoně a v celkovém hodnocení spadl na 13. místo.

Pád Jakuba Kornfeila:

Do závodu nastoupil i Filip Salač, který měl v tréninku těžký pád a nadvakrát si zlomil malíček na pravé noze. Do kvalifikace nenastoupil a kvůli trestu z tréninku za pomalou jízdu musel startovat z boxů. Stíhací jízda se mu moc nevyvedla a do cíle dojel 22.

Vítězství v kategorii Moto3 slaví Ital Lorenzo Dalla Porta, kterého první místo přiblížilo k zisku titulu mistra světa. Tři závody před skončením šampionátu má náskok 47 bodů na Árona Caneta.

Ve vyšší kubatuře kraloval Ital Luca Martini, dosavadní lídr Álex Márquez dojel šestý a v průběžném pořadí má náskok 36 bodů.

V královské kubatuře MotoGP zvítězil už jistý mistr světa Marc Márquez následovaný Quartararem a Doviziossem. Karel Abraham skončil 18.