Kvalifikace

Salač vyjede do VC San Marina ze čtvrté řady, Abraham propadl

Filip Salač

Český motocyklový závodník Filip Salač vyjede do závodu Moto3 Velké Ceny San Marina ze 12. místa. Jeho týmový kolega Jakub Kornfeil v sobotní kvalifikaci zajel patnáctý nejrychlejší čas.

Jediní čeští zástupci v kategorii Moto3 po sezoně opustí stáj Redox Prüstel GP, ve Velké Ceně San Marina ale ještě budou hájit barvy německého týmu. A kvalifikaci už mají úspěšně za sebou.

Lépe ji zvládl Filip Salač, který zajel dvanáctý nejlepší čas a do závodu vyrazí ze čtvrté řady. Jen o málo byl pomalejší Jakub Kornfeil, který vyrazí 15. Pole position si v San Marinu vyjel Tatsuki Suzuki, kterého bude následovat Canet a Arbolino.

Šestadvacetiletý Kornfeil zatím drží v průběžném pořadí desátou příčku a pokusí se vylepšit umístění z Velké Británie, kde dojel 16. Filip Salač je na tom o něco hůře. V posledním závodě dojel 21. a průběžně je až 26.

Kvalifikace se vůbec nepovedla Karlu Abrahamovi, který zajel druhý nejpomalejší čas a bude startovat ze samotného chvostu startovního pole. V královské kategorii MotoGP vyjede do závodu jako první Maverick Viňales následovaný Espargarem a Quartararem.

V Moto2 zajel nejlépe Di Giannantonio, kterého bude stíhat Álex Márquez a Augusto Fernández.