Moto 3

Salač v tréninku na Velkou cenu Teruelu zajel třináctý

Téma:

V pátečních trénincích v Alcanizu obsadil český závodník Filip Salač 13.místo. O sedm desetin sekundy zrychlil oproti úvodnímu tréninku, ve kterém zajel až 17.pozici.

Tréninkům Moto 3 kralovali Španělé. Salač ztratil 67 setin na nejrychlejšího Jaumeho Masiu. Český jezdec šetřil lepší pneumatiky na odpoledne, kdy se mu také podařilo zajet rychlejší čas. V odpoledním tréninku ale byl těžkým soupeřem vítr. "Víc foukal protivítr nhoru do kopce, takže jsme bojovali s převody," líčí Salač.

 

První čtyři kola odpoledního tréninku měl krásně rozjetá, ale ani jedno nevyšlo na sto procent tak, jak si představoval. "Vždycky mě někdo zpomalil, ale jsem moc spokjený, protože mám konečně zpět skvělý pocit na motorce," řekl nadšeně.

 

 

 

Je momentálně v dobrém psychickém rozpoložení a věří si. "Jak někoho dojedu, hned v další zatáčce ho předjedu," radoval se český jezdec.

Před týdnem byl Salač v pátečním tréninku v Aragonii až dvaadvacátý, naopak Le Mans úvodní den Velké ceny ovládl. Rodák z Maldé Boleslavi je hlavně spokojený s tím, jak pracuje tým. Chválí si i nastavení motorky. "Určitě jsem měl na lepší umístění," dodal Salač. 

 

Čas zřejmě nebude stačit do druhé kvalifikace (pro 14 nejrychlejších jezdců podle vvýsledků z tréninku). "Zítra mám totiž penalizaci ve třetím volném tréninku, takže to asi nevyjde," hodnotí. V průběžném pořadí MS mu patří 21.místo.      

 

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
Zuzana Říhová TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Tipsport Premier League 2021

   01:05 03:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   10:55

   WorldSBK - Emilia - Romagna Round (Tissot Superpole Race)

   11:35

   Kolo pro život - Orlík

   11:50

   Český motorsport 2021 (3)

 • Nova Sport 2

  • KSW 61: Pudzian vs. Juras

   23:05 02:05
   02:05

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   02:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Utah Jazz

   09:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Sale Sharks

   10:40

   Nymburska jízda Ligou mistrů

   10:55

   NBA: Los Angeles Clippers - Utah Jazz

Celý program