motogp

Salač v San Marinu body nezískal. Závod MotoGP vyhrál Morbidelli

Tomáš Rambousek
13.9. 2020 12:20

Filip Salač výborně zajetou kvalifikaci Velké ceny San Marina v bodované umístění nepřetavil. Jediný český zástupce v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů obsadil v kategorii Moto3 až 20. místo. Vyhrál Brit John McPhee.

Salač startoval z 10. místa, což bal jeho nejlepší výsledek v kvalifikaci v letošní sezóně, jenže brzy se propadl na příčky okolo 20. pozice a navíc zůstal ve skupině jezdců, kterým se čelo závodu pomalu vzdalovalo.

Závod vyhrál John McPhee, který se díky zaváhání Alberta Arenase dostal do boje o čelo celkové klasifikace. Pro lídra šampionátu skončil závod v San Marinu dvě kola před cílem.

Závod Moto 2 ovládl Luca Marini a navýšil své vedení v průběžné cekové klasifikaci. Na stupních vítězů stáli jen italští jezdci.

Závod MotoGP vyhrál Ital Franco Morbidelli a zaznamenal svůj první triumf v nejprestižnější kategorii. Druh dojel ve finiši Francesco Bagania a třetí Španěl Joan Mir. Smolně nakonec skončil závod pro Valentina Rossiho, který dlouhá kola jezdil na pozicích, znamenajících stupně vítězů, ale nakonec dojel těsně čtvrtý. Ještě hůře dopadl lídr šampionátu Fabio Quartararo, který závod kvůli pádu nedokončil. Do čela průběžné klasifikace se tak posunul Andrea Dovizioso.

Velká cena Sam Marina:

MotoGP:
1. Franco Morbidelli (It/Yamaha) 42'02.272 (162.8 km/h)
2. Francesco Bagnaia (It./Ducati) +2.217
3. Joan Mir (Šp./Suzuki) +2.290
4. Valentino Rossi (It./Yamaha) +2.643
5. Alex Rins (Šp./Suzuki) +4.044
6. Maverick Viňales (Šp./Yamaha) +5.383

Průběžné pořadí: 1. Andrea Dovizioso (It./Ducati) 76, 2. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha) 70, 3. Jack Miller (Austr/Ducati) 64, 4. Mir 60, 5. Viňales a Rossi 58.

Moto 3:
1. John McPhee (Brit./Honda) 39'48.952 (146.4 km/h)
2. Ai Ogura (Jap./Honda) +0.037
3. Tatsuki Suzuki (Jap./Honda) +0.232
4. Jeremy Alcoba (Šp./Honda) +0.393
5. Gabriel Rodrigo (Arg./Honda) +0.490
6. Tony Arbolino (It./Honda) +0.543
20. Filip Salač (ČR/Honda) +11.835

Průběžné pořadí: 1. Albert Arenas (Šp./KTM) 106, 2. Ogura 101, 3. McPhee 92, 4. Suzuki 75, 5. Arbolino 70, 6. Celestino Vietti /It./KTM) 66

Moto 2:
1. Luca Marini (It./Kalex) 40'41.774 (155.7 km/h)
2. Marco Bezzecchi (It./Kalex) +0.799
3. Enea Bastianini (It./Kalex) +0.897
4. Xavi Vierge(Šp./Kalex )+2.177
5. Augusto Fernandez (Šp./Kalex) +8.307
6. Thomas Lüthi (Švýc./Kalex) +9.046

Průběžné pořadí: 1. Marini 112, 2. Bastianini 95, 3. Bezzecchi 85, 4. Jorge Martin (Šp./Kalex) 79, 5. Tetsuta Nagašima (Jap./Kalex) 68, 6. Sam Lowes (Brit/Kalex) 67