Salač dojel ve Španělsku bez bodů, drama v MotoGP pokračuje

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 18. 10. 2020

Motocyklový závodník Filip Salač skončil v závodě Moto3 ve španělské Aragonii bez bodu na 16. mistě. Na první příčce pak dojel Španěl Jaume Masia. V MotoGP pak kraloval Álex Rins, který se stal už osmým vítězem v letošní sezoně. Situace v celkovém pořadí je tak hodně dramatická.

18letý český jezdec startoval do závodu až z osmé řady. Dokázal se však zapojit do boje o body. Ty mu ale nakonec těsně unikly a bylo z toho 16. místo.

Závod nakonec ovládl španělský závodník Jaume Masia, druhý dojel Jihoafričan Binder a třetí další Španěl Fernandez.

Moto2 pak ovládl britský jezdec Sam Lowes, který byl na prvním místě už od kvalifikace.

Krásný závod se jel v kategorii MotoGP. Z pole position sice startoval Francouz Quartararo, ale nakonec se propadnul až na 18. místo.

Vítězem se tak nakonec stál Álex Rins, těsně za ním pak dojel mladší z bratrů Márquezových Álex, který se posunul na bednu z 11. místa.

MotoGP tak má už osmého odlišného vítěze a situace v celkové klasifikaci se pořádně zamotává. Momentálně vede Joan Mir, který v neděli dojel třetí a v letošní sezoně ještě nevyhrál ani jeden závod.

• Fotbal: Los Angeles FC - LA Galaxy

09:05 11:00