velká cena francie

Salač dojel v Le Mans na 12. místě. V MotoGP vyhrál Petrucci

Tomáš Rambousek
Publikováno 11. 10. 2020

Filip Salač se na Velké ceně Francie silničních motocyklů umístil v kategorii Moto3 na 12. místě. Zvítězil Ital Celestino Vietti před Salačovým stájovým kolegou Tonym Arbolinem. Třetí dojel lídr šampionátu Španěl Albert Arenas.

Pro Salače začal víkend na slavném motodromu v Le Mans skvělými tréninkovými jízdami. Jediný český jezdec v seriálu šampionátu vyhrál první i druhý trénink. Jenže v sobotu už to tak dobré nebylo a v kvalifikaci skonči Salač až na 21. místě.

V nedělním závodě se na čele vytvořila osmičlenná skupina a ve finiši si nejlépe počínal Vietti, který se díky vítězství posunul na třetí místo celkové klasifikace.

Filip Salač bojoval ve skupině pronásledovatelů a nakonec dojel se ztrátou 15 sekund na 12. místě. V průběžném pořadí mistrovství světa patří Salačovi dvacátá příčka.

Vítězem v královské kubatuře se stal Danilo Petrucci, pro něhož to bylo druhé vítězství v životě. Kariérní úspěch zažil Álex Márquez, který dojel na druhém místě. Jeho dosavadním maximem byla sedmá pozice.