Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 7. 2018
tdf dojezd do amiens

Sagan přepálil spurt a nestačil! Groenevegen má druhý triumf!

Dylan Groenewegen
Zdroj: Profimedia
Dylan Groenewegen

Nizozemský cyklista Dylan Groenewegen vyhrál v hromadném spurtu osmou etapu Tour de France a připsal si ve 105. ročníku slavného závodu druhý triumf za sebou. Ve žlutém trikotu lídra zůstal i po dnešku Belgičan Greg Van Avermaet.

Pětadvacetiletý Groenewegen v pátek triumfoval v nejdelší etapě letošní Tour s cílem v Chartres a dnes zvedl ruce nad hlavu po 181 km v Amiens. Člen týmu LottoNL-Jumbo ve spurtu hlavního pole porazil Němce Andrého Greipela a Kolumbijce Fernanda Gaviriu, kteří se v cílové rovince přetlačovali rameny u boční bariéry.


"Závěr byl rychlý s mnoha zatáčkami, ale tým odvedl skvělou práci a dostal mě do výborné pozice. Všiml jsem si, jak spolu Gaviria s Greipelem bojují, a zároveň jsem už viděl cíl, takže jsem si říkal, že tohle je správný moment," popsal dramatický finiš Groenewegen, jenž poprvé na Tour triumfoval v loňském finále v Paříži.


Čtvrtý dnes skončil mistr světa Peter Sagan ze Slovenska, který v cílové rovince vedl, ale trio soupeřů ho v posledních metrech předstihlo.


Do nedělní "klasikářské" etapy z Arrasu do Roubaix půjde průběžný lídr Van Avermaet s náskokem sedmi sekund před Britem Geraintem Thomasem. Etapa bude dlouhá 156,5 km, z toho 22 km budou tvořit slavné úseky na kostkách.

čtk TN.cz