Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 7. 2018
tdf dramatický dojezd

Sagan jde do žlutého! Před spurtem mu pomohl pád lídra

Peter Sagan vítězí ve druhé etapě TdF
Zdroj: Twitter
Peter Sagan vítězí ve druhé etapě TdF

Peter Sagan vyhrál druhou etapu Tour de France a oblékne se do žlutého trikotu. Slovenskému cyklistovi pomohl i hromadný pád, do něhož se kilometr před cílem zapletl i průběžný lídr Fernando Gaviria.

Trojnásobný mistr světa v silničním závodě využil pádu několika jezdců nedaleko před cílem a na "Staré dámě" slavil podeváté. Po roční pauze navíc znovu oblékne žlutý dres pro vedoucího jezdce. Těsně za Saganem, jenž v sobotu skončil druhý, dojeli na dalších místech Ital Sonny Colbrelli a Francouz Arnaud Démare.
 

Hrdinou dnešní etapy, která měřila 182,5 kilometru, byl domácí veterán Sylvain Chavanel. Devětatřicetiletý rekordman v počtu účastí na Tour absolvoval velkou většinu své 350. etapy v sólovém úniku a posbíral několik bonusových sekund, díky nimž se v průběžném pořadí posunul na páté místo. Na čtvrtý dílčí primát ale nakonec nedosáhl.
 

O další etapový triumf nemohl bojovat ani sobotní vítěz Kolumbijec Fernando Gaviria, neboť se těsně před cílem přimotal do hromadného pádu. V celkovém hodnocení ztrácí na Sagana šest sekund, třetí je o další čtyři vteřiny zpět Colbrelli.
 

V pondělí je na programu týmová časovka, která se do programu Tour vrátila po tříleté pauze. Díky technickému profilu bude první vážnější zkouškou pro uchazeče o celkové prvenství.

ram TN.cz