Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

turnaj ve stromovce české derby

Šafářová se o finále utká s Plíškovou, Strýcová v turnaji končí

Obhájkyně titulu Karolína Plíšková porazila na antukovém turnaji WTA v Praze ve Stromovce Italku Camilu Giorgiovou jasně 6:2 a 6:1 a postoupila do semifinále. V něm turnajová trojka narazí na krajanku Lucii Šafářovou a je jisté, že v sobotním finále nebude chybět domácí zástupkyně. Barbora Strýcová svůj boj o semifinálovou účast prohrála s Australankou Samanthou Stosurovou.

Teoreticky mohly hrát semifinále stejně jako loni tři Češky, ale Barbora Strýcová své krajanky nenapodobila. S Australankou Samanthou Stosurovou prohrála 3:6, 7:6 a 6:7 po téměř tříhodinovém boji.

 

Plíšková porazila Giorgiovou i potřetí v kariéře, tentokrát za pouhých 50 minut. "Nečekala jsem, že to půjde tak rychle na moji stranu, jsem ráda, že to takhle dopadlo," řekla Plíšková po zápase.

 

Šafářová čelila v duelu s Hsieh Su-Wei obraně 78. hráčky světa. "Hrála nepříjemné čopy a ze začátku jsem trochu bojovala s trpělivostí, abych to neuspěchala a zároveň hrála svoji agresivní hru. Jsem ráda, že jsem to nakonec dobře poskládala," oddechla si loňská finalistka Roland Garros.

 

Plíšková vede nad Šafářovou ve vzájemné bilanci 3:1. Naposledy nad ní vyhrála minulý týden po třísetovém boji ve Stuttgartu. "Bylo to o pár míčích. S Kájou máme vždy dlouhá a vyrovnaná utkání," řekla Šafářová. "Zas to bude s Luckou moc těžký, ale alespoň pro lidi to snad bude dobrý," řekla Plíšková. Jedno je jisté, z duelu vzejde česká finalistka. "Pro české publikum to je rozhodně moc fajn," řekla Šafářová.

 

Strýcová svedla s vítězkou US Open z roku 2011 Stosurovou dramatickou bitvu, ale většinou dotahovala náskok soupeřky. Za stavu 4:5 a 5:6 v rozhodující třetí sadě odvrátila tři mečboly, ale při čtvrtém ve zkrácené hře kapitulovala. "Při prvních mečbolech zahrála dobře a já neudělala nic špatně. Barbora bojovala, bylo to dlouhé a náročné utkání," řekla Stosurová.

 

Česká hráčka bude bojovat o titul i ve čtyřhře. Do finále postoupila Andrea Hlaváčková v páru s Ruskou Margaritou Gasparjanovou. Jejich soupeřkami budou v pátek María Irigoyenová z Argentiny a Polka Paula Kaniaová.
 

mm ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 02:05

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   02:05

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program