Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.4. 2016 20:29
turnaj ve stromovce české derby

Šafářová se o finále utká s Plíškovou, Strýcová v turnaji končí

Obhájkyně titulu Karolína Plíšková porazila na antukovém turnaji WTA v Praze ve Stromovce Italku Camilu Giorgiovou jasně 6:2 a 6:1 a postoupila do semifinále. V něm turnajová trojka narazí na krajanku Lucii Šafářovou a je jisté, že v sobotním finále nebude chybět domácí zástupkyně. Barbora Strýcová svůj boj o semifinálovou účast prohrála s Australankou Samanthou Stosurovou.

Teoreticky mohly hrát semifinále stejně jako loni tři Češky, ale Barbora Strýcová své krajanky nenapodobila. S Australankou Samanthou Stosurovou prohrála 3:6, 7:6 a 6:7 po téměř tříhodinovém boji.

 

Plíšková porazila Giorgiovou i potřetí v kariéře, tentokrát za pouhých 50 minut. "Nečekala jsem, že to půjde tak rychle na moji stranu, jsem ráda, že to takhle dopadlo," řekla Plíšková po zápase.

 

Šafářová čelila v duelu s Hsieh Su-Wei obraně 78. hráčky světa. "Hrála nepříjemné čopy a ze začátku jsem trochu bojovala s trpělivostí, abych to neuspěchala a zároveň hrála svoji agresivní hru. Jsem ráda, že jsem to nakonec dobře poskládala," oddechla si loňská finalistka Roland Garros.

 

Plíšková vede nad Šafářovou ve vzájemné bilanci 3:1. Naposledy nad ní vyhrála minulý týden po třísetovém boji ve Stuttgartu. "Bylo to o pár míčích. S Kájou máme vždy dlouhá a vyrovnaná utkání," řekla Šafářová. "Zas to bude s Luckou moc těžký, ale alespoň pro lidi to snad bude dobrý," řekla Plíšková. Jedno je jisté, z duelu vzejde česká finalistka. "Pro české publikum to je rozhodně moc fajn," řekla Šafářová.

 

Strýcová svedla s vítězkou US Open z roku 2011 Stosurovou dramatickou bitvu, ale většinou dotahovala náskok soupeřky. Za stavu 4:5 a 5:6 v rozhodující třetí sadě odvrátila tři mečboly, ale při čtvrtém ve zkrácené hře kapitulovala. "Při prvních mečbolech zahrála dobře a já neudělala nic špatně. Barbora bojovala, bylo to dlouhé a náročné utkání," řekla Stosurová.

 

Česká hráčka bude bojovat o titul i ve čtyřhře. Do finále postoupila Andrea Hlaváčková v páru s Ruskou Margaritou Gasparjanovou. Jejich soupeřkami budou v pátek María Irigoyenová z Argentiny a Polka Paula Kaniaová.
 

mm ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 14:40

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

   14:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

   16:10

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

Celý Program