Aktualizováno 5.3. 2017 11:09
UFC Noc bojů

Šachový duel rozhodl o titulu. Overerm zmrazil publikum KO!

Alistair Overeem
Zdroj: Profimedia

Hořká pachuť v ústech pro zrušení zápasu Khabiba s Fergusonem byla stále cítit. Ostatní vysílané zápasy měly tedy těžký úkol a přesvědčit všechny, že i oni mají co nabídnout. A přesto, že ne všechny duely překypovaly akcí, tak stále UFC 209 nabídlo velkou podívanou s řadou překvapivých výsledků.

Remíza z New Yorku se dnes dočkala svého vyřešení. Minule se jednalo o velkou přestřelku a výsledek byl považován za jeden z nejlepších zápasů loňského roku. Laťka pro odvetu byla tudíž položena velmi vysoko.

 


Oba pánové znali dobře sílu svého protivníka, a proto se nehrnuli do divokých výměn. Jak Tyron, tak Stephen jsou především střelci, těžící z chyb těch druhých. V prvním kole se tedy objevilo pouhých šest úderů. A jak se vyvinulo první kolo, tak následovala i kola další. Velmi technická a taktická bitva, kde jakákoliv větší chyba mohla rozhodnout o výsledku. Tyron mezi tím poslal jeden úspěšný poraz, ale Stephen zase kontroloval střed. Menší šach mat se Tyronovi povedl až v poslední minutě posledního kola. Tvrdý hák poslal Thompsona k zemi a vypadalo to dokonce na ukončení, to se však nestalo, ale povedený konec dal jasně najevo, kdo je v oktagonu šampionem.

 


Dlouhé vyčkávání na výsledek se nakonec vyplatilo pro šampiona Tyrona Woodleyho. V taktické bitvě dokázal obstát a Thompson měl ukázat mnohem více, jestli si chtěl odnést titul domů. Příště nás tedy bude čekat jiné složení, a pokud se nic nepokazí, tak Woodley se může těšit na oříšek v podobě Demiana Maiy, co by mistra brazilského jiu jitsu.

 


Velký potlesk zasloužil Alistair Overeem. Huntův ničivý hák mohl přijít kdykoliv, ale po taktické stránce si vedl Overeem celý zápas skvěle. Kromě kopů ovládal i klinče, kde naopak hrozil svými pověstnými koleny. A jedno z nich i zápas ukončilo. V třetím kole trefil přesně Huntovu bradu, čímž večer pro populárního Australana skončil. Záběr bezvládného těla nebyl zrovna příjemný, ale svým fanouškům poslal z nemocnice vzkaz, že jev pořádku až na zlomenou holenní kost.

 

 

Na galavečeru byly k vidění i velká překvapení. Bývalý šampion Rashad Evans podlehl ve svém debutu ve střední váze málo známému Danu Kellymu a i naděje z týmu Jackson-Winkeljohn, Lando Vannata, překvapivě prohrál se Švédem, Davidem Teymurem. Teymur svou radost neskrýval na pozápasové konferenci, kde dokonce novinářům zazpíval a přiznal že největší vítězství v kariéře hodlá v Las Vegas řádně oslavit.

 


Za týden jsem s UFC program opět zpět. Tentokrát z prosluněné Brazílie, kde se o hlavní zápas večera postará střet veterána s mladou krví, tedy duel Belfort vs. Gastelum. Máte se na co těšit.
 

Lukáš Zduba TN.cz