rozhovor věra čáslavská

Sáblíkovou zasáhla smrt legendy: I s nemocí rozdávala radost!

Jestli měl některý z českých sportovců v poslední době k zesnulé Věře Čáslavské hodně blízko, byla to Martina Sáblíková. Rychlobruslařskou hvězdu vehementně podporovala v její snaze startovat v Riu v cyklistické časovce, dokonce napsala dopis samotnému prezidentovi Mezinárodního olympijského výboru, aby Martinu na start pustili.

Smutná zpráva o smrti Čáslavské zasáhla Sáblíkovou v autě, když mířila do Prahy. "Zasáhlo mě to dost. I slza ukápla," přiznala trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení, která měla se slavnou gymnastkou a jednou z největších sportovních legend osobní vztah.Sáblíková se od Čáslavské těšila dlouhodobé podpoře. Držitelka sedmi zlatých olympijských medailí patřila mezi ty, kteří se nechtěli smířit s tím, že Martina kvůli chybě svazu nepojede na olympiádě v Riu cyklistickou časovku. Dokonce poslala dojemný dopis předsedovi Mezinárodního olympijského výboru Thomasi Bachovi."Šlo o člověka, který mě motivoval, svými slovy mi dokázala hodně pomoct. Pravidelně jsem od ní dostávala smsky,"
prozradila Sáblíková.Čáslavská odešla do sportovního nebe v 74 letech. Silnou a nezdolnou ženu nakonec porazila zákeřná rakovina. "Byla velkou bojovnicí, a to jak v gymnastice, tak i v životě. Když s ní člověk mluvil, vůbec neměl šanci poznat, že se s ní něco dělo. Měla elán, díky kterému dokázala celý svůj život ostatním rozdávat radost," řekla Sáblíková na adresu zesnulé legendy.Česká rychlobruslařská hvězda navíc prozradila, že si od Čáslavské vzala k srdci motto, který se snaží řídit. "Vždy mi říkala, ať se nevzdávám a mám kuráž, protože mi to v životě vždy pomůže. Musím říct, že měla pravdu," uzavřela 29letá sportovkyně.


pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   NHL: Colorado Avalanche - Detroit Red Wings

   14:50

   Marek Hyka - Hlavou dolů (2)

   15:05

   Element (405)

   15:20

   SkiTour 2020 – Bedřichovský Night Light Marathon

   15:30

   Road to the NHL Winter Classic (3/3)

   16:15

   NHL: Minnesota Wild - Florida Panthers

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:45

   NBA 360

   13:45

   NBA: Boston Celtics - Los Angeles Lakers

   15:50

   UFC 246: McGregor vs. Cowboy

   17:55

   Basketbal: Teksüt Bandirma - RASTA Vechta

   19:50

   Cape Pioneer - Part 2

   20:15

   Winter Games - Freeski & Snowboard

Celý Program