Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rozhovor věra čáslavská

Sáblíkovou zasáhla smrt legendy: I s nemocí rozdávala radost!

Jestli měl některý z českých sportovců v poslední době k zesnulé Věře Čáslavské hodně blízko, byla to Martina Sáblíková. Rychlobruslařskou hvězdu vehementně podporovala v její snaze startovat v Riu v cyklistické časovce, dokonce napsala dopis samotnému prezidentovi Mezinárodního olympijského výboru, aby Martinu na start pustili.

Smutná zpráva o smrti Čáslavské zasáhla Sáblíkovou v autě, když mířila do Prahy. "Zasáhlo mě to dost. I slza ukápla," přiznala trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení, která měla se slavnou gymnastkou a jednou z největších sportovních legend osobní vztah.Sáblíková se od Čáslavské těšila dlouhodobé podpoře. Držitelka sedmi zlatých olympijských medailí patřila mezi ty, kteří se nechtěli smířit s tím, že Martina kvůli chybě svazu nepojede na olympiádě v Riu cyklistickou časovku. Dokonce poslala dojemný dopis předsedovi Mezinárodního olympijského výboru Thomasi Bachovi."Šlo o člověka, který mě motivoval, svými slovy mi dokázala hodně pomoct. Pravidelně jsem od ní dostávala smsky,"
prozradila Sáblíková.Čáslavská odešla do sportovního nebe v 74 letech. Silnou a nezdolnou ženu nakonec porazila zákeřná rakovina. "Byla velkou bojovnicí, a to jak v gymnastice, tak i v životě. Když s ní člověk mluvil, vůbec neměl šanci poznat, že se s ní něco dělo. Měla elán, díky kterému dokázala celý svůj život ostatním rozdávat radost," řekla Sáblíková na adresu zesnulé legendy.Česká rychlobruslařská hvězda navíc prozradila, že si od Čáslavské vzala k srdci motto, který se snaží řídit. "Vždy mi říkala, ať se nevzdávám a mám kuráž, protože mi to v životě vždy pomůže. Musím říct, že měla pravdu," uzavřela 29letá sportovkyně.


pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:50 23:00

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto3)

   23:50

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

   00:40

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NZ Darts Masters

   23:35

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

Celý Program