Snadná výhra

Neskutečný výkon Sabalenkové! V Ostravě ovládla po singlu i čtyřhru

Vítězkou ostravského WTA se stala Aryna Sabalenková. V „běloruském“ finále porazila Victorii Azaranekovou dvakrát 6:2 a poté po boku Elise Mertensovou zapsala "double".

Favoritkou duelu byla Victoria Azarenková. Nicméně do zápasu vstoupila daleko lépe její sokyně Sabalenková. Ta v prvním setu dominovala a nedala příliš mnoho šancí zkušené soupeřce - 6:2.

Druhý set se očekával daleko vyrovnanější. To ale dvaadvacetiletá Sabalenková nedopustila a i nadále ve vysokém tempu přehrávala svou soupeřku. Po hodině a čtyřech minutách bylo hotovo. Druhý set skončil stejným výsledkem jako ten předchozí a Sabalenková si připsala vítězství v Ostravě.

Dvanáctá hráčka v žebříčku WTA si připsala sedmý titul ve své kariéře. V letošním roce získala druhý.

Jen o zhruba dvě hodiny později zažila Sabalenková další radost. Společně s Mertensovou sice ztratily hned první servis, ale ve vzdytku sady nepovolily kanadsko-brazilskému páru Dabrowská/Stefaniová ani gem.

Druhý set byl poté o něco vyrovnanější, ale i tak se radoval nasazený deblový pár číslo jedna. Pro Belgičanku Mertensovou se jednalo o desátý triumf ve čtyřhře na okruhu WTA, Sabalenková získala svůj první double.

Celý turnaj se konal výhradně bez diváků. V aktuální situaci dostal jako jeden z mála vyjímku k pořádání.