Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2018 07:59
Smutná zpráva Krutý boj

S rakovinou bojoval od 17 let. Teď golfista zákeřné nemoci podlehl!

Jarrod Lyle
Zdroj: Profimedia/Twitter
Jarrod Lyle

Tenhle příběh nemá šťastný konec. Australský golfista Jarrod Lyle (†36) prohrál svůj dlouhý boj s rakovinou. Se zákeřnou nemocí bojoval od svých 17 let. Leukémii přitom dvakrát vyléčil, ale stejně se potřetí vrátila.

Už poprvé si Lyle myslel, že ho nemoc přemůže. To mu bylo sedmnáct let. "Byly momenty, kdy jsem si myslel, že jsem mrtvý. Že už se nikdy nevrátím na golfové hřiště. A taky jsem zažil okamžiky, kdy už jsem ani neměl chuť golf hrát," cituje slova australského golfisty News.com.au.

 

 

Po boku golfového bojovníka stála rodina. V roce 2012, kdy se mu leukémie vrátila, vítal Lyle na světě svou první dceru Lusi. Možná to byla i ona tatínkovská energie, která mu pomohla rakovinu i tentokrát překonat. Jenže vloni se Lyleův největší životní strašák vrátil.

 

Říká se: "do třetice všeho dobrého," jenže v tomto případě to bohužel tak neplatí. Tento týden Jarrod Lyle rakovině podlehl. Smutní nejen sportovní svět, ale i zmíněná rodina – vedle dcery Lusi (6) i její dvouletá sestra Jemma a manželka Briony.

lju TN.cz