Corey Crawford

S NHL se loučí velké jméno! Kariéru končí dvojnásobný vítěz ligy

Corey Crawford
Zdroj: Profimedia
Corey Crawford
Jiří Průša
Jiří Průša
9.1. 2021 20:21
Téma:

Nejslavnější hokejová liga NHL přišla o jednoho z nejlepších brankářů posledních let. V 36 letech se rozhodl Corey Crawford ukončit svou úspěšnou kariéru, během které dosáhl na dva Stanley Cupy a slavil i s reprezentací.

Corey Crawford se do NHL dostával pomalu. Naplno začal v Chicagu chytat až v sezoně 2010-11. Nicméně už o dva roky později svůj tým dovedl ke Stanley Cupu. Na hokejový svatý grál poté s Blackhawks dosáhl znovu o dva roky poté.

 

Crawford si celou kariéru držel dobrou úspěšnost zákroků a v Chicagu na něj mohli spoléhat. Nicméně po uplynulé sezoně mu vypršela smlouva a Blackhawks se rozhodli 36letému veteránovi neprodloužit smlouvu. Crawford tedy podepsal dvouletý kontrakt v New Jersey.

 

Jenže u Ďáblů se nakonec do brány nepostavil. Před začátkem sezony přehodnotil situaci a rozhodl se ukončit kariéru. "Chtěl jsem pokračovat v mé kariéře, ale věřím, že hokeji už jsem dal vše, co jsem mohl, a tak jsem se rozhodl, že je čas ukončit kariéru. Chtěl bych poděkovat organizaci Devils za pochopení a podpoření mého rozhodnutí," uvedl ve svém prohlášení.

Kanadský brankář si během kariéry dvakrát zahrál All-Star Game a ve dvou sezonách měl nejnižší průměr obdržených branek na zápas z celé ligy. V roce 2016 slavil také s reprezentací, když Kanadě v jednom zápase pomohl ke zlatu na Světovém poháru.

Devils tak přišli o zamýšlenou oporu v bráně a budou muset řešit nečekaný problém. Jedničkou v brankovišti bude Mackenzie Blackwood, který má dosud odchytáno 70 zápasů v NHL a zbylí brankáři ze soupisky mají dohromady pouze 6 startů v nejlepší lize světa.

O nadcházející sezoně NHL a českých brankářích v ní promluvil Ondřej Pavelec:


Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program