exkluzivní rozhovor

Tykám si s lídry kabiny, je to za zásluhy, říká Tvrdík o svém týmu

Zuzana Říhová
Zuzana Říhová
Aktualizováno 20:53
2.3. 2021 20:14
Téma:

Naše redaktorka Zuzana Říhová vyzpovídala slávistického fotbalového šéfa Jaroslava Tvrdíka. Dozvíte se nejen to, kdo může Slavii opustit, ale také jak to má s tykáním v rámci týmu, a jak zapadl do rodiny brankář Ondřej Kolář. "Určitě chceme letos získat mistrovský titul, tím by se podařilo to, co se v novodobé fotbalové historii nepodařilo," říká Tvrdík.

Podle šéfa Slavie je v létě odchod Simy téměř jistý. "Myslím, že Sima dostane výjimečnou nabídku, nedokážu si představit, že by tomu tak nebylo. Zajímají se o něj anglické velkokluby," říká o odchodu Abdallaha Simy. V případě prodeje senegalského talentu by chtěl pražský klub získané prostředky použít na dokončení mládežnické akademie.

 

Fanoušci West Hamu doufají, že Sima přestoupí právě k nim. Myslí si, že jejich klub má tzv. předkupní právo. To však Tvrdík popírá. "West Ham se v zimě o Simu nezajímal a myslim si, že v létě už bude zájemců tolik, že West Ham nebude mít šanci," říká o přestupu do týmu Součka a Coufala.

 


Tvrdík připisuje úspěch nad Leicesterem tomu, že v zimě nikdo neodešel. "Mohlo odejít několik hráčů, ale postup přes Leicester ukázal, že jsme udělali dobře, že jsme nikoho nepustili," odhalil Tvrdík tajemství úspěchu v Evropské lize.

 

 

Mezi největší ambice do budoucna označuje účast v Lize mistrů, i kvůli tomu nechce vyprodat všechny hvězdy týmu. "Chceme zkusit základní skupinu Ligy mistrů, tím může klub získat 450 milionů korun," říká o plánech pražského velkoklubu.

 

Brankář Ondřej Kolář měl slíbeno v létě odejít, ale díky novému vztahu s dcerou slávistického bosse, svůj odchod o rok odložil. "Koly si rozumí výborně s trenérem a je šťastný v osobním životě, tak nechce teď odcházet," vypráví o možném odchodu strážce slávistické svatyně.

 

O trenéra Trpišovského je stejně velký zájem jako o největší hvězdy, ale ve Slavii by měl zůstat ještě čtyři roky. "Je to Jindra a jeho tým, popravdě si nedokážu představit, že jednou odejde. Samozřejmě mu ale moc přeju, aby jednou vedl věhlasný anglický tým," říká o slávistickém trenérovi.

 

Atmosféra v Edenu chybí, a proto se pražský klub přihlásil do programu Cesta ze tmy. Znamená to pravidelné PCR testování fanoušků v den zápasu na náklady klubu. Ministerstvo zdravotnictví souhlasilo. "Ale bohužel poté jsem se dozvěděl ze zpráv, že se to týká jen kulturních akcí, ale my se nechceme vzdát," prohlašuje odhodlaně boss sešívaných o tom, že chce přivést zpět na stadion alespoň část fanoušků.

 

 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: SG Flensburg - Handewitt - SC DHfK Leipzig

   11:05 12:30
   12:30

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Ragby: Itálie - Anglie

   14:45

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   19:15

   Element (437)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Los Angeles Clippers

   11:30 13:30
   13:30

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - HSG Nordhorn - Lingen

   15:00

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   16:45

   Racing magazine (1)

   17:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   17:15

   Element (437)

Celý program