Publikováno 17. 11. 2017
NHL Osobnosti NHL

S Frolíkem jsem strávil už hodně času. Je výborný, říká Backlund!

Zdroj: Nova Sport

Hokejisté Calgary se momentálně pohybují ve středu tabulky Západní konference. Útočník Flames Mikael Backlund v exkluzivní rozhovoru pro Nova Sport nastínil, jak by tedy mohla vypadat letošní sezona a jak se mu hraje s Michaelem Frolíkem.

S loňskou sezonou je spokojený. „Udělali jsme loni velký krok vpřed. Cílem bylo udělat play off a to se nám povedlo. Chtěli jsme jít dál, než do prvního kola, ale hodnotíme to, jako povedenou sezonu,“ uvedl Backlund.

 

 

Do kádru Flames před letošní sezonou přišla řada nových hráčů, včetně Jaromíra Jágra. „Rozhodně se vyplatí sledovat Travise Hamonica a také Matthewa Tkachuka. Snad se mu podaří mít ve své druhé sezoně v NHL ještě lepší výsledky, než měl v té nováčkovské,“ pokračoval Backlund.

 

Mikael Backlund hraje už dlouho v jedné formaci s českým útočníkem. „Michael Frolík je výborný kluk. Strašně rád s ním hraju, je to můj spoluhráč v jednom útoku už třetí sezonu. Strávili jsme za tu dobu už společně spoustu času na ledě a oběma nám to prospělo. Těší nás, že nám to spolu tak jde,“ dodal Backlund.

lju TN.cz