MS Import ze zámoří

Rýsuje se další posila!? Nároďák chce Faksu z Dallasu

Radost Radka Faksy
Zdroj: Profimedia
Téma:

Hokejisté Dallasu vypadli ve středu ráno z bojů o Stanleyův pohár. Mezi nimi jsou i dva čeští hráči – útočník Radek Faksa a obránce Roman Polák. Generální manažer české reprezentace Petr Nedvěd připustil, že v hledáčku národnímu týmu je jen Faksa, u kterého bude záležet na výstupní prohlídce. Polák reprezentaci na mistrovství světa neposílí, protože se rozhodl po náročné sezoně odpočívat.

Cesta texaského celku za ziskem Stanley Cupu se zastavila ve druhém kole. V rozhodujícím sedmém zápase série se St. Louis prohrál Dallas 1:2 ve druhém prodloužení. Klubová sezona tak skončila i pro české hráče Faksu s Polákem.

Ale zatímco u důrazného beka Poláka je jasné, že národní tým na nadcházejícím světovém šampionátu na Slovensku neposílí, u pracovitého centra Faksy je naděje. Záleží ale, jak dopadne výstupní zdravotní prohlídka.

„Zájem o něj samozřejmě máme. Faksič chce reprezentovat, ale musí ještě projít zdravotní prohlídkou. Ta je nejdůležitější. Musí se k tomu vyjádřit i generální manažer, budou mít nějaké mítinky. Samozřejmě se budeme snažit, když to půjde všechno hladce, aby dorazil co nejdřív,” vysvětlil generální manažer reprezentace Nedvěd.

„Budu ho osobně kontaktovat ve večerních hodinách. Pro NHL samozřejmě mistrovství světa není priorita. Musíme respektovat to, že půjde na zdravotní prohlídku. Kdyby to šlo uspíšit přes generálního manažera Dallasu, budu se o to snažit,“ dodal.

Světový šampionát začne na Slovensku v pátek a Faksa by mohl být jedenáctým hráčem z NHL ve výběru trenéra Miloše Říhy.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:30 00:00

   Sestřih Evropské ligy UEFA (8)

   00:00

   NHL News

   00:10

   Caro North - Expedition Antarctica

   00:35

   Marathon des Gorges - Kayaking & Trailrunning

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - New York Rangers

   03:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

 • Nova Sport 2

  • 23:30 01:15

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Girondins Bordeaux

   01:15

   Ligue 1 Highlights (26)

   02:10

   UFC Reloaded (17)

   02:55

   UFC Reloaded (18)

   04:00

   Snowbike Festival & Tom Evans Profile

   04:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program