nova sport fa cup

Rychlý gól Manchester nesrazil, Citizens pěti brankami otočili

Manchester City - Huddersfield

Manchester City je posledním čtvrtfinalistou letošního ročníku FA Cupu. Citizens zvládli opakovaný zápas, i když do něj lépe vstoupil hostující Huddersfield. Druholigový tým nakonec ale na Etihad Stadium inkasoval pět gólů.

Druholigový Huddersfield si na domácí půdě bezbrankovou remízou vybojoval odvetné utkání na hřišti soupeře, a i když do něj vstupoval v roli outsidera, zaskočil snad všechny přítomné včetně diváků u televizních obrazovek.

Poté co domácí Sterling ve čtvrté minutě mířil jen do tyče hostující branky, to byli totiž právě fotbalisté Huddersfieldu, kdo jako první skóroval. Po rychlé akci se mč dostal k volnému Bunnovi a ten měl dostatek času i prostoru, aby propálil gólmana Brava.

Na konci první dvacetiminutovky se hráči Manchesteru hned dvakrát hněvali na rozhodčího, když měli za to, že hostující obránce zahrál v pokutovém území rukou. Arbitrova píšťalka se ovšem ani v jednom z případů neozvala.

Huddersfieldu vydrželo vedení do 30. minuty, kdy jedno z prvních zaváhání druholigové obrany využil Sterling, poslal míč mezi nohama jednoho z protivníků před prázdnou branku, kde stačilo Sanému nastavit nohu. Za pět minut fauloval ve vápně Stankovič a Agüero s přehledem penaltu proměnil - 2:1.

To už byli domácí, jak se říká, na koni. Hned o dvě minuty později mohl Agüero zvýšit, zvonila ale jen branková konstrukce. Za dalších pár desítek vteřin to už ale po Zabaletově brance bylo 3:1.

Po deseti minutách druhé půle se mohli hosté vrátit do hry, Lolley však mířil těsně nad bránu. Necelých dvacet minut před koncem pak definitivně naděje Huddersfieldu uhasil Agüero. V nastavení pak ještě pátý gól přidal Iheanacho.

Manchester City tak postoupil do čtvrtfinále a vydá se na stadion Middlesbrough. Další dvojice tvoří Arsenal a Lincoln, Tottenham s Millwallem a ve šlágru přivítá Chelsea Manchester United. Hraje se od 11. do 13. března.