doléčila zranění

Rychlobruslařka Sáblíková se vrací do tréninku. Učí se znovu chodit

Václav Trousil
Václav Trousil
19.5. 2020 17:18

V minulém týdnu Martině Sáblikové doktor po měsíci sundal sádru z pravé nohy, na níž si v dubnu při běžeckém tréninku nešťastně zlomila pátou nártní kost. Česká rychlobruslařka se tak vrací zpátky do přípravy.

„Doktor mi na začátku nechal na pár dní berle, abych se naučila chodit, protože to byl hrozný nezvyk, když mi sádru sundali. Sama jsem říkala, že si berle chci pro jistotu nechat. Na nohu jsem si nemohla stoupnout. Po měsíci bylo hodně znát, že nic nedělala. Najednou mi přišla hrozně volná,“ uvedla Sáblíková.
 

„Teď se prakticky učím znovu chodit, což je na současné situaci asi to nejtěžší.“
Třináctinásobnou vítězku celkového hodnocení Světového poháru na dlouhých tratích zastavilo zranění na počátku přípravy před novou sezonou, když při přeskakování potoka špatně došlápla. Teď se pomalu vrací do tréninkové zátěže.

„Trénovat jde jen do bolesti, takže můžu sednout na kolo a jezdit na trenažéru, v tretře mě noha už taky nebolí, takže se dokonce dá jít ven na kolo, za což jsem strašně ráda, protože doma už to bylo moc dlouhé. Postupně budu zkoušet přidávat další věci,“ plánuje jednadvacetinásobná mistryně světa.


„Na běhání to samozřejmě ještě není, protože prvně se opravdu musím naučit chodit. Při některých pohybech to ještě bolí, což je jasné, protože jsem měsíc nic nedělala. Noha si musí zase zvyknout.“
 

Momentálně nohu denně leduje, protahuje a poctivě rehabilituje. „Už se ale těším, až bolest odezní a budu si moct říct, že už mě nic nebrzdí v tom, co mě baví, co mám nejraději. Vím, že to bude chvíli trvat, musím na tom pracovat. Ale pro mě je posun už to, že je sádra dole, můžu jít ven na kolo. Opravdu si to hrozně moc užívám, pohyb mi hodně chyběl,“ řekla Sáblíková.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   12:30 13:00
   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

   18:30

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Magazín NBA Action (5)

   12:25 12:50
   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

   16:05

   Václav Pech - rekordman české rally

Celý program