život vzhůru nohama

Rychle do špitálu, slyšel Hadamczik. Mohl ochrnout, dnes děkuje lékařům

Alois Hadamczik
Zdroj: Profimedia
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 30. 6. 2020
Téma:

Bývalý hokejový trenér Alois Hadamczik děkuje lékařům. Jindy energický člověk byl rád za rychlou pomoc a připouští, že nechybělo mnoho, aby ochrnul. Poděkování od něj dostává personál olomoucké nemocnice.

Ještě v době koronaviru byl Alois Hadamczik nad věcí. Žil bez obav, vyprávěl, jak se každý musí chránit sám. V polovině června ale přišly nečekané události u něj. O covid ale nešlo.


„Bylo to bojový. Hlavně na psychiku to bylo špatné. V koronaviru jsem měl čas, chodil jsem cvičit a teď najednou vás bolí za krkem, jdete na krev a máte CRP 230!“ vypráví v rozhovoru pro Novasport.tv Alois Hadamzik.


„Když jsem se dozvěděl ve čtyři hodiny odpoledne, že mám takové CRP, tak jsem volal kamaráda doktora Holibku a ten mi říká: Ježišmarjá, okamžitě přijeď! Na urgentu mě hned vzali, musím říct, že to bylo nepříjemné.“


A tak se muselo konat. „Měl jsem silnou sepsi na páteři, musel jsem rychle do nemocnice, byla magnetická rezonance, v noci vás operují, za týden vás operují znovu,“ líčí dění v posledních dvou týdnech.

Ale už mu je prý lépe. „Jsem na antibiotikách, ale teď už se cítím dobře. Potřebuji, aby se mi zacelila ta rána, jsem v péči lékařů,“ dodává.


Nová zkušenost pak Hadamczika i přiměla k tomu, aby pochválil olomouckou nemocnici. „Ve špitále člověk nechce být, ale když tam musí být, tak se nedá nic dělat. A já musím říct, že jsem unešený. Tak ochotné lidi a hlavně odborníky, jako jsou profesor Hrabálek a primář Kraulík, jak ti se ke mně zachovali…“


Alois Hadamczik věří, že z nejhoršího je venku. „Dnes se cítím se už líp. Ale je pravda, že jsem každou vteřinu mohl být ochrnutý nebo tu sepsi mít v celém těle,“ přiznává.


Ponurá nálada u něj pomalu mizí a to, že se vrací zpátky, prý pozoruje i sám na sobě: „Už mě zas zajímá hokej, čtu noviny, koukám co kde je a co není a sbírám zpátky elán. Ale opravdu jsem rád, že to nedošlo do extrémní fáze.“

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program