derby toho se nechtěl dožít

Růžička sparťanem! Je to čest, říká mladší. Pak řekl své i táta

Vladimír Růžička starší a mladší
Zdroj: Profimedia
Vladimír Růžička starší a mladší

Slavia, ta mu dala skoro všechno. První krůčky dělal v hokejovém Edenu, pod vedením táty pak hrál dlouhá léta. Jenže teď je všechno jinak. Vladimír Růžička mladší přestoupil do Sparty! Ještě že to hokejové tábory fanoušků tolik neřeší. Ale táta, hokejová legenda, to kouše těžko…

Jen co se otevřely přestupní brány v hokejové extralize, přinesla tahle zpráva spoustu emocí. Růžička bude hrát za Spartu! Nemyslitelné? Je to tak. Na dávnou rivalitu mezi oběma tábory Vladimír Růžička mladší zřejmě při podpisu smlouvy zapomněl, nebo na ni prostě nehleděl.


„Nabídek mi přišlo víc, ale Sparta pro mě byla nejlepší varianta. V rámci extraligy to bylo šest týmů. Nad zahraničím jsem přemýšlel, ale tím, že se ozvala Sparta, jsem měl jasno. Je pro mne čest za ní nastoupit,“ říká.


Brrr. Tohle číst skalní slávisté, musí se jim otevírat kudla v kapse. Takhle že Slavia vychovala svého hráče? To opravdu táta Růžička nemůže svému synovi domluvit? Vždyť ho vedl jako trenér od mládežnických kategorií doslova nepřetržitě.


Ale možná, že téhle rodinné spolupráce už bylo dost. „S otcem jsem své rozhodnutí vůbec neprobíral. Je to můj život, moje kariéra a já si ji chci řídit sám,“ říká mladší z rodu Růžičků.


Táta to ale kouše těžko: „Kdyby šel kamkoliv jinam, vezmu to. Ale proč zrovna Sparta? Ale je to jeho život,“ glosuje Růžička starší pro iSport. „Já bych do Sparty nikdy nešel. V žádném případě. Jedině, že by se jmenoval jinak než Sparta.“

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program