derby toho se nechtěl dožít

Růžička sparťanem! Je to čest, říká mladší. Pak řekl své i táta

Vladimír Růžička starší a mladší
Zdroj: Profimedia
Vladimír Růžička starší a mladší

Slavia, ta mu dala skoro všechno. První krůčky dělal v hokejovém Edenu, pod vedením táty pak hrál dlouhá léta. Jenže teď je všechno jinak. Vladimír Růžička mladší přestoupil do Sparty! Ještě že to hokejové tábory fanoušků tolik neřeší. Ale táta, hokejová legenda, to kouše těžko…

Jen co se otevřely přestupní brány v hokejové extralize, přinesla tahle zpráva spoustu emocí. Růžička bude hrát za Spartu! Nemyslitelné? Je to tak. Na dávnou rivalitu mezi oběma tábory Vladimír Růžička mladší zřejmě při podpisu smlouvy zapomněl, nebo na ni prostě nehleděl.


„Nabídek mi přišlo víc, ale Sparta pro mě byla nejlepší varianta. V rámci extraligy to bylo šest týmů. Nad zahraničím jsem přemýšlel, ale tím, že se ozvala Sparta, jsem měl jasno. Je pro mne čest za ní nastoupit,“ říká.


Brrr. Tohle číst skalní slávisté, musí se jim otevírat kudla v kapse. Takhle že Slavia vychovala svého hráče? To opravdu táta Růžička nemůže svému synovi domluvit? Vždyť ho vedl jako trenér od mládežnických kategorií doslova nepřetržitě.


Ale možná, že téhle rodinné spolupráce už bylo dost. „S otcem jsem své rozhodnutí vůbec neprobíral. Je to můj život, moje kariéra a já si ji chci řídit sám,“ říká mladší z rodu Růžičků.


Táta to ale kouše těžko: „Kdyby šel kamkoliv jinam, vezmu to. Ale proč zrovna Sparta? Ale je to jeho život,“ glosuje Růžička starší pro iSport. „Já bych do Sparty nikdy nešel. V žádném případě. Jedině, že by se jmenoval jinak než Sparta.“

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program