Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

hokej Výměna trenérů

Růžička končí v Chomutově, klub nemá ambice postoupit

Vladimír Růžička na lavičce Chomutova
Zdroj: Profimedia

Pád do druhé ligy a konec. Hokejový Chomutov přišel o své největší jméno. Na lavičce Pirátů skončil Vladimír Růžička a klub se pustil do hledání náhrady. „Chceme o něm mít jasno v horizontu jednoho týdne,“ prozradil majitel Milan Soukup.

Růžička měl v Chomutově smlouvu na deset let, ze které uplynuly teprve čtyři. „Jednali a debatovali jsme s Vladimírem Růžičkou poměrně dlouho. Rozhovory vyústily v dohodu, že se naše cesty rozejdou. Všechno proběhlo naprosto korektně, což otevírá prostor pro případnou spolupráci v budoucnu. Zároveň chci Vladimíru Růžičkovi poděkovat za práci, kterou pro náš klub odvedl,“ poděkoval Soukup na klubovém webu.


„Pro mě je stále na prvním místě ekonomická stabilizace klubu. Pokud by se hned povedl návrat do extraligy, bylo by to perfektní, ovšem vstupní podmínky nám tyhle ambice neumožňují. Vladimír Růžička má stále ty nejvyšší sportovní cíle, které mu v současné krizové situaci nemůžeme slíbit,“ vysvětluje rozhodnutí Soukup.


A samotný trenér informaci potvrdil. „Rozhodování pro mě bylo strašně těžké, protože jsem se v Chomutově usadil a mám to tady rád. Pro mě ale bylo jednoznačnou prioritou, abychom se hned vrátili do extraligy, což vedení vidí v tuhle chvíli jinak a chce přednostně ekonomicky stabilizovat klub,“ uvedl muž, který oslavil se Slavií dva mistrovské tituly. „Po náročné sezóně si ještě odpočinu, až potom začnu řešit, jaké budou moje další kroky, protože v tuhle chvíli smlouvu nikde nemám,“ doplnil.
 

Růžička se stal hlavním trenérem Chomutova ihned po postupu do extraligy v roce 2015. V následující sezoně i díky Romanu Červenkovi dotáhl Piráty do předkola play off, ve kterém vyřadili Kometu Brno. Ve čtvrtfinále ale cestu za senzací Pirátům stopnuli Bílí Tygři z Liberce.

 

Ti se postarali o vyřazení Chomutova i o rok později. To už se ale jednalo o semifinále. V následujících dvou letech bojoval Chomutov ve skupině o udržení, ve které letos propadl a po nevydařené baráži zamířil do druhé ligy. 

 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   20:50

   Element (388)

 • Nova Sport 2

  • 17:00 19:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   22:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program