Publikováno 8. 6. 2017
NHL Do zámoří

Rutta a další Češi míří do NHL. Kdo se nejvíce prosadí? Hlasujte!

Čeští hokejisté míří do NHL
Zdroj: Profimedia
Čeští hokejisté míří do NHL

Taková série odchodů českých hráčů do NHL tady už dlouho nebyla. Naposledy se včera objevila informace o tom, že do Chicaga má namířeno Jan Rutta. Už pár dnů a týdnů před ním podepsali smlouvy se zámořskými kluby třeba Tomáš Hyka, Radim Šimek, Jakub Jeřábek či Libor Šulák. Kdo se ale podle vás z těchto hokejistů prosadí nejvíce? Hlasujte o tom na konci článku!

Série odchodů českýho hokejistů do zámořské NHL stále nekončí. Dalším do party je obránce Jan Rutta, který svými výkony zaujal v Chicagu. Má však dvoucestnou smlouvu a tak není jisté, jestli se v týmu Blackhawks prosadí. Všechno je však na něm a hrát mu do karet může i to, že je pravák.
 

 

Na začátku měsíce podepsal s nováčkem NHL, tedy s Vegas Golden Knights, útočník Tomáš Hyka. Ten vzhledem k tomu, že tento klub na soupisce stále zeje velkou prázdnotou, má reálnou šanci nejprestižnější soutěž světa opravdu hrát.

 

Dale je tady Radim Šimek, který podepsal se San Jose. Jeho agent navíc potvrdil, že Šimek už mohl odejít za velkou louži minulý rok, ale čekal na to, než zlepší svou angličtinu a přizpůsobí svou hru více zámořskému stylu. Proto i on má dobré výhledy na to, objevit se v prvním kádru Žraloků.

 

Už před měsícem podepsal smlouvu s Motreal Canadiens Jakub Jeřábek. I tento obránce má za sebou velmi povedenou sezonu a odchází na svém vrcholu. Defenzíva týmu, kde působí třeba i Tomáš Plekanec, je však velmi silná a tak to bude mít i on těžké. Nic však není nemožné.

 

Do výčtu těchto hráčů patří také Libor Šulák. Mladý zadák znojemských Orlů je velkým objevem letošní sezony. Po zdařilé sezoně v rakouské EBEL si zahrál i na mistrovství světa v Paříži. Měl odejít do Finska, nakonec tuto nabídku však přeskočil kontrakt z NHL. Šulák podepsal s Detroitem a ze všech zmíněných Čechů bude mít asi právě on nejsložitější cestu ke slávě v zámoří.

 

Anketa

Který z českých hokejistů se v NHL prosadí nejvíce?

Hlasovalo 132 lidí.

lju TN.cz