Aktualizováno 22.5. 2016 18:07
ms hokej 2016 částečná útěcha

Rusové si spravili náladu. Rozstříleli Američany a mají bronz!

Hokejisté Ruska berou bronz

Hokejisté Ruska získali na domácím mistrovství světa bronz. V duelu o třetí místo porazili v Moskvě Spojené státy americké 7:2 a dosáhli po zlatu z Minsku z roku 2014 a loňském stříbru z Prahy na třetí cenný kov za sebou. Američané útočili na třetí medaili za poslední čtyři šampionáty, ale na bronzy ze Stockholmu z roku 2013 a loňska nenavázali.

Dvěma brankami a jednou asistencí se na úspěchu sborné Sergej Mozjakin. Gól a dvě přihrávky zaznamenal Artěmij Panarin a tři body za asistence nasbíral také kapitán Pavel Dacjuk.

Více o hokejovém MS v Rusku najdete ZDE!

V úvodu byli aktivnější Američané, ale do vedení se dostala místo čtvrtfinálového přemožitele české reprezentace v sedmé minutě sborná. Od modré čáry prostřelil Kinkaida mezi betony obránce Vojnov. Při Šipačovově vyloučení měl šanci na vyrovnání Nelson. Naopak Rusové se při trestu Santiniho prosadili. Dacjuk nabil na levý kruh Mozjakinovi, který nedal ránou do levého horního rohu gólmanovi New Jersey šanci.

Hokejisté Ruska
Zdroj: profimedia.cz Hokejisté Ruska

Možnost zvýšit měl ve 24. minutě v přesilovce Tělegin, který se dočkal v polovině utkání, když po Dacjukově přihrávce zakončoval do prázdné branky. Podobně lehce skóroval ve 33. minutě po Panarinově asistenci Dadonov, který upravil už na 4:0.

Při Marčenkově trestu sice pokazil Bobrovskému čisté konto Vatrano, ale za 53 sekund po Bělovově střele do tyče dorazil puk Panarin a sborná měla zápas nadále plně ve své moci. Ve 44. minutě opět skóroval Vatrano, ale výsledek zpečetili Mozjakin a sedm vteřin před koncem v přesilovce i nejproduktivnější hráč turnaje Šipačov.

Zápas o 3. místo:

Rusko - USA 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
7. Vojnov (Kalinin, Širokov), 14. Mozjakin (Dacjuk, Orlov), 30. Tělegin (Dacjuk, Mozjakin), 33. Dadonov (Panarin, Šipačov), 36. Panarin (Bělov, Čudinov), 54. Mozjakin (Dacjuk), 60. Šipačov (Dadonov, Panarin) - 35. Vatrano (Warsofsky, Nelson), 44. Vatrano (Warsofsky). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Fraňo - Lhotský (oba ČR), Pihlblad (Švéd.). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 12.043. Hráno v Moskvě.