ms hokej 2016 další zápasy

Rusové se výhrou nad Nory dotáhli na Čechy, Kanada zpět v čele

Rusko Norsko

Hokejisté domácího Ruska si v základní skupině A světového šampionátu poradili po výsledku 3:0 s Norskem a dotáhli se bodově na český tým, s nímž na úvod turnaje prohráli. Průběžně sborná vede tabulku díky lepšímu skóre. Hokejisté Kanady porazili v Petrohradu na mistrovství světa Francii 4:0 a vrátili se do čela základní skupiny B před Finsko. Obhájci titulu vyhráli v součtu s loňským šampionátem již pošestnácté za sebou.

Norští hokejisté si vypracovali první příležitost, v níž Sorokin vychytal Rosseliho Olsena, ale jinak se hrálo pod taktovkou sborné. Jako první zahrozil Ljubimov, poté měl v přesilovce obrovskou možnost Panarin, ale jeho střelu do prázdné brány vykryl jeden z norských zadáků. Ve 14. minutě gólman Söberg sebral radost Šipačovovi. V další příležitosti Panarin místo zakončení ještě hledal Ovečkina, ten po ledě těsně minul.

Na začátku druhé třetiny nezamířil v samostatném úniku přesně Sannikov, ale fanoušky domácích záhy rozjásal Tělegin, když usměrnil parádní střílenou přihrávku Orlova. Další příležitosti spálil Panarin, ten ale ze sebe přece jen ve 38. minutě strhl nálepku nešťastníka dnešního zápasu a po přihrávce Šipačova upravil rychlým bekhendem na 2:0.

Když ve 43. minutě přidal Ljubimov šťastně třetí trefu soustředěně hrajících domácích, bylo zřejmé, že dohasly i poslední naděje Norů na odvrácení jejich konce na turnaji již v základní skupině. Oba celky měly ve zbývajícím průběhu ještě několik více než slibných příležitostí, změnu skóre však žádná z nich nepřinesla.

Rusko - Norsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Tělegin (Orlov, Kalinin), 38. Panarin (Šipačov), 43. Ljubimov (Jemelin, Orlov).

Kanada - Francie 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Stone (Hall, McDavid), 36. Duchene (Perry, Ellis), 44. Scheifele (Stone, Marchand), 55. Perry (O'Reilly, Gallagher).