Fotbal Mistrovství světa

1200 Angličanů nesmí do Ruska: MS se bojí dalšího krveprolití!

bitka, fotbal
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Už zítra začíná mistrovství světa ve fotbale. Pořadatelé šampionátu neřeší jen příjemné povinnosti, ale s některými záležitostmi si stále lámou hlavu a mají obavy. Třeba z toho, jaké problémy budou dělat chuligáni. Pokud by se potkali ti ruští a angličtí, byl by to asi ten vůbec nejhorší scénář. V minulosti bylo doprovozeno setkání těchto dvou táborů násilnostmi a krvavými bitkami. Přes 1200 Angličanů dostalo zákaz do Ruska odcestovat.

Mistrovství Evropy 2016 bylo dostatečným varováním. V ulicích Marseille se tehdy konala doslova válka. Ruští chuligáni se pustili do těch anglických. Bylo jich celkem asi 150. Dva Angličané skončili v kómatu, jeden byl hozen do řeky, jiný zase dostal infarkt a museli ho oživovat. Nějaké to zranění měl tehdy každý a to ať už někdo vyvázl jen s lehkým šrámem, anebo s dírou v hlavě a musel na šití.

 

 

Pořadatelé mistrovství světa v Rusku moc dobře ví, že se chuligáni na světový šampionát dobře připravili. Většina trénovala bojová umění. A nešlo jen o muže, ale i o ženy.

 

 

Rusko hraje sice ve skupině A a Anglie ve Skupině G, to však vůbec nic neřeší. Anglie hraje v Rusku a angličtí chuligáni se tak mohou s těmi ruskými střetnout kdekoliv. Tajné služby se tímto problémem zabývají. Pokud by však došlo k nějakému konfliktu, bude těžké ho úplně eliminovat.

 

První opatření se však už uskutečnilo. Pár hodin čerstvou zprávou je, že přes 1200 anglických fanoušků dostalo zákaz do Ruska cestovat. Byli to právě ti, kteří už v minulosti měli nějaký ten problém se zákonem v rámci násilností na stadionech nebo mimo ně. V celkovém objemu to ale není zas tak vysoké číslo. Angličané si totiž koupili celkem 32 tisíc vstupenek na mistrovství světa.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program