ms hokej 2016 další zápasy

Ruská pěst srazila Dány na kolena! Tvrdě a desetkrát za sebou!

Hokejisté Ruska

Hokejisté sborné si ve čtvrtečním duelu proti Dánsku zastříleli s ještě větší vervou, než český výběr proti Norsku. Rusko zvítězilo nad Dánskem v poměru 10:1 a postaralo se tak o první dvojciferný gólový příděl. Kanada si poradila s Němci, které porazila 5:2.

Rusové deklasovali Dány nevídaným způsobem, když svoji produktivitu započali už ve 3. minutě gólem Marčenka. Nejproduktivnějším hráčem ruského výběru byl Vadim Šipačov, který zaznamenal celkem pět kanadských bodů.

Rusko se vysokou výhrou nad severským soupeřem posunulo na druhé místo v tabulce A, kterou vede český národní tým.

Rusko - Dánsko 10:1 (3:0, 4:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Marčenko (Dadonov, Zajcev), 13. Čudinov (Šipačov, Panarin), 14. Zajcev (Burmistrov), 31. Mozjakin (Dacjuk, Ljubimov), 34. Mozjakin (Dacjuk, Bělov), 34. Širokov (Vojnov), 38. Dadonov (Šipačov, Panarin), 42. Šipačov (Dadonov, Panarin), 45. Šipačov (Panarin, Dadonov), 56. Panarin (Vojnon, Šipačov) - 30. J. Hansen (Eller, Ehlers).

Kanada rozhodla utkání s Němci až v posledním dějství

Hokejisté Kanady porazili v základní skupině B mistrovství světa Německo 5:2. Obhájci titulu v součtu s loňskou cestou za zlatem vyhráli na šampionátu počtrnácté za sebou. Němci sice ze stavu 0:2 dokázali vyrovnat na 2:2, ale ve třetí třetině třikrát inkasovali. Kanada pokračuje bez ztráty a vrátila se do čela skupiny B. Dva góly vítězů dal útočník Taylor Hall.

Kanada - Německo 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Hall (Murray), 24. Perry (Duchane, Brassard), 44. Hall (McDavid, Matheson), 47. Jenner (Rielly, Brassard), 54. Ceci (O'Reilly) - 32. Reimer (Noebels, Kahun), 38. Akdag (Gogulla, Schütz).

• 21:05 23:45

NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks