Upřímná slova

Ruská hvězda se pustila do Putina: Už nechápe, co je dobré a co špatné

Artěmij Panarin a Vladimír Putin
Zdroj: Twitter NextSportStar.com
Artěmij Panarin a Vladimír Putin
Téma:

Je jedním z nejlepších ruských hráčů působících v NHL. Útočník Artěmij Panarin platí za vytříbeného technika s přesnou střelbou. Na začátku července podepsal snový kontrakt s New Yorkem Rangers, který mu za sedm sezon vynese přes 81 milionů dolarů. Teď se ale nejspíš ve své rodné zemi stane nenáviděným. V rozhovoru s Alexandrem Golovinem se totiž dost negativně vyjádřil na politiku Vladimíra Putina.

Ačkoliv se považuje za patriota, nepatří mezi ty ruské sportovce, kteří by svého prezidenta milovali. Je tak pravým opakem Alexandra Ovečkina, který své přátelství s Putinem vůbec netají. Panarin je ale opačného názoru.

 


 

„Myslím, že už nechápe, co je správné a co je špatně. Z psychologického hlediska není pro něj snadné soudně hodnotit situaci. Má mnoho lidí, kteří ovlivňují jeho rozhodnutí. Ale pokud se kolem vás 20 let bude procházet a říkat vám, jak jste skvělý člověk, a jak skvělou práci děláte, nikdy neuvidíte své chyby,“ prohlásil sedmadvacetiletý hráč.

 


 

Současně mu vadí, že většina Ruska žije v chudobě, naopak se rozvíjí jen Moskva s Petrohradem. „Máme dvě města, která se rozvíjejí, Petrohrad a Moskva, ale zbytek? To je spíš vtip. Bydlel jsem v Columbusu, který není ani v top 10 amerických městech, ale podívejte se z okna a uvidíte, jak pěkně vypadá. Americká města se vyvíjejí díky místním daním, které zůstávají ve státě. Ale v Rusku? Tady lidé po celé zemi pracují ve prospěch Moskvy,“ dodal.


Zároveň také připomíná, že je potřeba problémy řešit, než je ignorovat. „Jsem větší vlastenec než ti lidé, kteří problémy ignorují. Ti si hrají s emocemi lidí tím, že říkají, že musíte svou zemi milovat bez ohledu na to, jaká je e a co v ní nenávidíte. Myslím, že je to špatné. Pokud vidím problémy a nemluvím o nich, myslím, že je to větší zrada než když o nich mluvím,“ uzavřel.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program