návrat po zranění

Ruka mě pořád zlobí, adrenalin to snad podrží, říká Kincl před zápasem

David Chmátal
David Chmátal
25.11. 2020 22:29
Téma:
MMA

Přední český MMA zápasník Patrik Kincl bude po roce a půl konečně zápasit. Po několika zrušených zápasech ho v polské organizaci KSW čeká domácí legenda Tomasz Drwal. „Je to velké jméno,“ pochvaluje si Kincl soupeře a doufá, že ho nedávné zranění nebude stát vítězství.

Kincl (22-9) z posledních jedenácti zápasů prohrál jen jediný, a to s prvním Čechem v UFC Karlosem Vémolou. Nyní bude čelit pro změnu prvnímu Polákovi v UFC, který v prestižní organizaci mezi lety 2007-2010 absolvoval šest zápasů s bilancí 3-3.





“No, pro mě je to velké jméno. Drwala mám společně s Khalidovem a Materlou jako takové polské milníky. Patří mezi velké legendy, Drwal byl první polský zápasník v UFC. Je to dobré jméno, velká výzva a stylově si myslím, že i dobrý soupeř po mém návratu,“ okomentoval Kincl nadcházející výzvu pro TN.cz.


38letý Drwal (22-5-1) ukončil kariéru v roce 2015. Letos znovu oprášil rukavice a v červenci ukončil Blenkowského. I český ranař se do klece vrátí po dlouhé době. MMA zápas měl naposledy v červnu 2019. Během pauzy se potýkal s kariérní krizí, zraněním lokte a debut v polské KSW komplikovala i koronavirová situace. Naposledy jeho cestu zpomalila fraktura člunkové kosti. Ačkoli přiznal, že stav ruky stále není 100%, cítí se připravený.



"Ruka mě pořád zlobí, ale není to nic, co by mi extra bránilo. Zaměřil jsem se na jiné věci, hodně jsem se věnoval kondiční stránce. Na jednu stranu to byla i vítaná změna a mám ještě několik týdnů před sebou, takže to bude OK,“ komentoval průběh přípravy a dodal:


"Já jsem to konzultoval, tak problém není ve funkčnosti, ale v bolesti. Věřím, že adrenalin v zápase to dokáže podržet. Doufám, že to nebude velký problém a mám pořád dost dní na to, aby se to dalo dohromady. Zlepšuje se to a jsem pozitivně naladěn.“


Většinu času trénoval v Hradci Králové v gymu All Sports Academy pod vedením Honzy Maršálka, který připravuje i UFC zápasníka Davida Dvořáka. Zázemí měl tedy kvalitní, ale přesto mu trochu scházela možnost absolvovat kemp v cizině. "Jediné, co mi chybí je, že jsem hodně jezdil do zahraničí na sparingy. To momentálně nejde, takže to dojedu tady v Čechách,“ dodal Kincl.


V prestižní KSW se měl představit již v září 2019, kdy ho zastavilo zranění lokte. Následovala další nabídka na březen 2020 s legendou s Michalem Materlou, kterou zhatila koronavirová krize. Třetí šance snad už vyjde.


A do boje půjde i další český gladiátor. Michal Martínek se již 26. listopadu poprvé představí v organizaci ACA s Danielem Jamesem. Na stejném turnaji vystoupí i Slovák Tomáš Deák.


 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program