Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 7. 2017
blog názory expertů

Rugby League: State of Origin – Zápas číslo 3 je tady!

Tomáš Ripcsik
Zdroj: Nova Sport
Tomáš Ripcsik

Zítra v poledne budeme mít možnost v sledovat rozhodující zápas nejprestižnější australské sportovní události State of Origin. Série tří zápasů mezi dvěmi největšími australskými státy New South Wales a Queensland.

Nastala nám nejlepší možná konstalace. V prvním zápase vyhráli Blues na hřišti svého věčného rivala a ve druhém utkání se vrátili do hry zkušení borci Maroons z Queenslandu a dokázali otočit nepříznivý průběh zápasu a vyhrát v Sydney. Začínáme tedy od nuly a to dává třetímu zápasu úžasný dramatický náboj.


Ve druhém zápase se vrátili do sestavy Queenslandu zkušení Jonathan Thurston a Billy Slater. Stejně tak dostali šanci Gavin Cooper nebo Valentine Holmes.

 

New South Wales hrál ve stejné sestavě. Celý zápas nabídnul opět bezvadnou podívanou. Rychlé, doslova frenetické tempo, tvrdé skládky a kontakty. Perfektně načasované přihrávky, přesné kopy. Efektivně řešené útočné akce.

Hodně vzrušujících momentů i kontroverzních rozhodnutí rozhodčích. V prvním poločase jako první udeřili Maroons. Položili první Try. Pak dominovali hráči domácích Blues, třikrát položili po skvělých kombinacích. Vypadalo to, že NSW po dlouhé době dokáže sérii vyhrát už ve druhém zápase. Borci z Queenslandu byli proti. Dokázali zmobilizovat všechny své síly, převzali otěže vývoje utkání pevně do svých rukou a ve druhém poločase nepustili svého soupeře do žádných větších akcí.

 

Dane Gagai byl dvakrát ve správný čas na správném místě a dokázal zakončit krásné útočné akce hostujícího týmu dvěmi položeními. Jonathan Thurston opět ukázal svoje mistrovství a jedinečnost. I když si opět zranil rameno, v podstatě hrál půlku druhého poločasu pouze s jednou rukou, dokázal kopnout vítězný kop po položení z těžkého úhlu.

 


Po dalších třech týdnech se bude zítra rozhodovat. Třetí zápas se bude hrát opět na stadiónu Suncorp v Brisbane.
Tým Queenslandu bude hrát opět ve změněné sestavě. Jonathan Thurston šel na operaci s ramenem a je pro tento rok mimo. Darius Boyd se také zranil (zlomený palec) a bude v tomto zápase chybět. V týmu Maroons budou debutovat nadějní Ben Hunt z Brisbane Broncos a Cameron Munster z Melbourne Storm. Osa týmu bude tedy kompletně z vedoucího týmu letošní NRL Melbourne Storm. Billy Slater, Cooper Cronk, Cameron Munster a Cameron Smith. Michael Morgan bude hrát překvapivě na pozici centra. Proti Joshovi Duganovi to bude mít hodně těžké.


New South Wales Blues mají velmi dobrou pozici pro výhru na hřišti svého soupeře. Budou hrát v nezměněné sestavě. Poprvé od roku 1996 bude tým Blues absolvovat celou sérii se stejnými hráči ve všech zápasech. V týmu bylo pár otazníku, ale nakonec vše dopadlo dobře. Kapitán a lídr týmu Boyd Cordner bojoval se zraněným lýtkem. Ale je pro rozhodující zápas opět k dispozici. Zranění byli i další opory Tyson Frizell a James Tedesco. Dokázali se dát také dohromady a nebudou svému týmu chybět. V týmu Blues budou zcela jistě opět zářit James Maloney, Nathan Peats, Andrew Fifita nebo Josh Jackson.


Sestavy obou týmů:

Queensland Maroons
1. Billy Slater, 2. Valentine Holmes, 3. Will Chambers, 4. Michael Morgan, 5. Dane Gagai, 6. Cameron Munster, 7. Cooper Cronk, 8. Dylan Napa, 9. Cameron Smith (capt), 10. Jarrod Wallace, 11. Gavin Cooper, 12. Matt Gillett, 13. Josh McGuire.
Interchange: 14. Ben Hunt, 15. Josh Papalii, 16. Coen Hess, 17. Tim Glasby.

New South Wales Blues
1. James Tedesco, 2. Brett Morris, 3. Josh Dugan, 4. Jarryd Hayne, 5. Blake Ferguson, 6. James Maloney, 7. Mitchell Pearce, 8. Aaron Woods, 9. Nathan Peats, 10. Andrew Fifita, 11. Boyd Cordner (c), 12. Josh Jackson, 13. Tyson Frizell.
Interchange: 14. David Klemmer, 15. Wade Graham, 16. Jake Trbojevic, 17. Jack Bir


Srdečně Vás všechny zveme ke sledování úžasné podívané. Živě ve 12:10 na Voyo. Na Nova Sport 2 budeme tento zápas vysílat ve 23:00. Bude to opět napínavý a dech beroucí zápas. Vy u toho můžete být s námi. A osvěžit si letní dny vrcholem australské zimní sezóny !!!

TN.cz