Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.8. 2017 12:53
restart nezůstal kámen...

ROZPAD původní Sparty: Vácha byl(a) poslední tečka, zvykejte si

Sparta Praha
Zdroj: Profimedia

Nemusíte být zrovna fotbalovým fajnšmekrem, abyste pochopili, že pražská Sparta prošla za poslední měsíce doslova radikální obměnou. Ta začala od trenéra a zatím končí u záložníka Lukáše Váchy, který se v úterý dozveděl, že s ním trenér do budoucna nepočítá. Kdo z hráčů, na kterých dříve tým stavěl, vlastně v sestavě zůstal?

David Lafata. Jasně, držák, který přišel v roce 2013 ze sparťanské "farmy" Jablonce a patří k oporám letenských.

 

A pak ještě ten, no...počkat, který z hráčů? Kromě brankáře Davida Bičíka a obránce Michala Kadlece, tam totiž nikoho nenajdete. Navrátivší Tomáš Rosický strávil svá nejlepší léta v Německu a v Anglii a Sparta na něm už na sklonku kariéry nemůže a hlavně neměla stavět.

 

A teď kdo odešel, nebo si pomalu balí věci ze šatny. Za exotikou odešel už na začátku roku záložník Bořek Dočkal. O Váchovi už byla řeč, tomu ale bude trvat ještě dlouho, než ze své sparťanské skřínky vypakuje všechny slušivé oblečky a sečtené to mají nejspíš i Martin Frýdek a Václav Kadlec.

 

 

Letní přípravu neabsolvoval ani rebel Tiémoko Konaté, Mario Holek, nebo Matěj Hybš a nesmíme zapomenout ani na "řidiče" Aleše Čermáka, který v červnu odešel do Plzně.

 

Anketa

Líbí se vám nová Sparta?

Hlasovalo 735 lidí.

 

Suma sumárum, z původní Sparty, jak si ji pamatuje širší fanouškovská základna zbyli pouze Michal Kadlec a David Lafata. Taková je zkrátka realita.

mm TN.cz