Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

velké plány co chystá?

Rozhovor s novým trenérem Sparty: Musím se naučit česky!

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta minulý týden oficiálně představila nového trenéra, kterým se stal Ital Andrea Stramaccioni. V rozhovoru, který letenský velkoklub uveřejnil na svých stránkách, nový kouč rozpovídal o plánech, jak chce klub vést a koho by rád do týmu přivedl.

Pohledný, upravený a v pěkném obleku, jak je pro Italy typické. Stramaccioni přebíra Spartu v ne zrovna lehkých časech, kdy nejbohatší český klub musel jen z třetího místa sledovat, jak titul pro vítěze ligy zvedají nad hlavu fotbalisté Slavie. K tomu se navíc přidal i průšvih záložníka Aleše Čermáka, který zřejmě v opilosti naboural své auto a málem přišel o život.

 

 

Ale jedenačtyřicetiletý trenér má Spartu pozvednout z popela a jak uvedl v rozhovoru, měl by mu s tím pomoci i vlastní realizační tým, který si přivede z Itálie.

 

"Klub jsem požádal o asistenta a vedoucího týmu. Rozhodli jsme se, že uděláme mix. Mám svůj tým, který potřebuji, abychom mohli pracovat na mé filozofii, ale zároveň vím, jak je důležité mít v týmu českého člena," odhalil plány o realizačním týmu.

Andrea Stramaccioni na Letné
Zdroj: facebook Andrea Stramaccioni na Letné

Zároveň naznačil, že bude s vedením klubu jednat i o zahraničních posilách do kádru.


"Sparta by se měla pokusit získat ty nejlepší hráče z domácí soutěže a pak bychom si mohli vypomoct i v zahraničí, ale na to je ještě brzy, musíme to probrat s vedením," vysvětluje svoji vizi.

 

Vzhledem k tomu, že trenérskou štaci prožil jak v Itálii, tak v zahraničí, nedělá mu problémy angličtina, ale s češtinou bude mít podle vlastních slov nejspíš trochu problémy.

 

"Ze všeho nejdřív se chci pomalu začít učit češtinu. Nemohu slíbit, jestli budu schopný česky plynule mluvit, určitě budu mít překladatele. Ale chci se učit nejen kvůli hráčům, vnímám to jako vyjádření respektu k zemi, ve které působím," odpověděl na otázky týkající se jazykové bariéry.

 

Cíle má pochopitelně ty nejvyšší, ale v prohlášeních je spíše opatrný.

 

"Slibovat něco není můj styl. Každý ví, že musíme být úspěšní. Letos sice v Česku slavil jiný tým, ale náš úkol je dostat Spartu na pozici, jakou si zaslouží." ukončil povídaní charismatický Stramaccioni.

 

ANKETA : Pozvedne italský trenér pražskou Spartu?

Anketa

Pozvedne Andrea Stramaccioni Spartu?

Hlasovalo 212 lidí.

 

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:10 17:05

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 15:15 16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   19:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

Celý Program