Rozhovor

Půjde Procházka do UFC? Český fighter naznačil možnou cestu

Téma:
MMA

Nejlepší český MMA zápasník Jiří „Denisa“ Procházka po obhajobě titulu šampiona přijal pozvání redakce Nova Sport. V rozhovoru promluvil o svém působení v RIZINU, o budoucnosti v UFC i o svém kodexu samuraje.

Procházka (26-3-0) 31. prosince 2019 obhájil titul v RIZINU v polotěžké váze (93 kg). Tím se s japonskou organizací rozloučil a svět MMA čeká, kam jeho cesta bude pokračovat. Na stole má nabídky z BELLATORU, ONE FC i z legendárního UFC.

 

„Informace, které vím, zatím nemůžu pouštět ven, ale z (UFC) znějí dobré věci. Ale nic nechci říkat dopředu. Člověk nikdy neví,“ prozradil šampion o současném jednání.

Během pár měsíců se tak Česká republika může dočkat dalšího reprezentanta v nejprestižnější MMA organizaci. Zatím v UFC nastoupili Karlos Vémola, Viktor Pešta, Lucie Pudilová a Uzbek s českým srdcem Machmud Muradov.

 

Procházka má za sebou 10 výher v řadě a v současnosti je ve své kategorii 13. zápasník světa. Za jeho úspěchem, stojí tvrdá práce a disciplína. „Obětuji tomu to, co je třeba, ať už se bavíme o čemkoliv. O čase, penězích, vztazích, nebo energii. Když už je to otázka života, tak i ten,“ řekl Procházka v živém rozhovoru s televizí NOVA.

A co Jiří říká na blížící se UFC 246, kde se do klece vrátí Conor McGregor a utká se s veteránem Donaldem Cerrone? „Je to souboj dvou zajímavých stylů. Kovboj musí přidat na tvrdosti, aby Conora vypnul. Naopak Conor musí dodržet to, co dělal dřív. Být pravým McGregorem, který světu ukázal kouzla,“ zhodnotil nadcházející duel Procházka.

 

Související témata:
David Chmátal TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Nova Cup - Teplice nad Metují

   12:50 13:00
   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

 • Nova Sport 2

  • UFC Reloaded (48)

   12:15 13:00
   13:00

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

Celý program