nemají se rádi

Rozhovor dvou rivalů se neuskuteční, Nadal "odpálkoval" Kyrgiose

Tenista Nick Kyrgios a Rafael Nadal pózují před zápasem
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
12.5. 2020 10:30
Téma:

K usmíření dvou rivalů asi jen tak nedojde. Tenisté Rafael Nadal a Nick Kyrgios mají mezi sebou dost vypjaté vztahy a zdá se, že ani během tenisové pauzy k nějakému udobření nedojde, alespoň Španěl není pro.

Zlepšit jejich vztahy mělo živé vysílání na Instagramu. Sportovní stránka BBC je totiž vyzvala, zdali by si oba tenisté nechtěli zavolat a popovídat si o životě v domácí izolaci. Nápadu se chytil Australan Kyrgios, který napsal: „Rafo, pojďme udělat živé instagramové vysílání. Já jsem připraven,"

 

Jeho nadšení však zkrotil Španěl Nadal, kterému se myšlenka příliš nezamlouvá. „Osobně bych s tím neměl problém, ale je mezi námi generační rozdíl. Mnohem víc by ses pobavil s někým z tvých vrstevníků, nebo s někým, kdo má blíže k tvému životnímu stylu,“ odpověděl vítěz 19 grandslamů.

Mezi oběma hráči panuje velká rivalita na kurtech i mimo ně. Kromě toho, že mají tenisté rozdílné povahy, mezi nimi také dochází k různým konfliktům. Například na loňském Wimbledonu trefil Kyrgios Nadala schválně u sítě. Později zase došlo ke slovním přestřelkám.

Usmíření tak mohlo nastat v době nucené pauzy. Navíc Nadal už jeden takový hovor zvládl, když si zavolal se svým věčným konkurentem Švýcarem Rogerem Federerem, ke kterému má však přece jenom věkově blíže. S Kyrgiosem tak hovor pravděpodobně neproběhne.
 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program